aaa_TSW_2023
CTR_2023

Szansa na uratowanie mięsnych!

21 grudnia 2015
W połowie września zostanie ogłoszony przetarg na sprzedaż Zakładów Mięsnych Kujawy. - Wierzę, że uda się sprzedać je w całości i wznowić produkcję. Pierwsi zainteresowani już się pojawili - mówi syndyk.

Upadłość znajdujących się przy ul. Przemysłowej zakładów Kujawy, które produkowały wyroby na potrzeby zakładów mięsnych Byd-Meat, została ogłoszona dwa tygodnie temu. Zaraz po tym wydarzeniu do spółki wszedł syndyk i rozpoczął pracę. - Trwa właśnie spis majątku firmy. Przygotowujemy się także do ogłoszenia przetargu na jego sprzedaż. Powinno do niego dojść już w połowie września - mówi wyznaczony do tej roli Eugeniusz Sprengel i dodaje, że jego zadaniem jest sprzedanie firmy w całości. - To zdecydowanie najlepsze rozwiązanie. Jeśli uda się to zrobić, będzie szansa na wznowienie produkcji i ponowne zatrudnienie ponad 170 pracowników, którzy otrzymali wypowiedzenia - wyjaśnia.

Chociaż do ogłoszenia przetargu zostały jeszcze mniej więcej dwa tygodnie, już pojawili się pierwsi chętni. - Jedna z dużych firm wyraziła poważne zainteresowanie upadłym zakładem. To dobrze rokuje - mówi Sprengel.

Cały czas nie wiadomo natomiast, kiedy zapadnie decyzja w sprawie zakładów Byd-Meat. Tam sytuacja jest bardziej skomplikowana niż w przypadku Kujaw, ponieważ złożony wniosek o upadłość został wycofany. W tym czasie w zakładzie pojawił się jednak już sądowy nadzorca. Sprawę wyjaśnia sąd okręgowy.


POWIĄZANE

Nowym członkiem Stowarzyszenia została spółkaLorenzPolska-wiodący producent euro...

Najnowszy, czerwcowy raport FAS USDA przedstawil dla amerykańskich eksporterów p...

ZZR "KORONA" w woim ostatnim komunikacie poinformował, że wczoraj, 13.06 Rada Mi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę