aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Taniej na rynku mięsa wieprzowego

21 listopada 2005

Ceny wieprzowiny w Polsce zaczynają spadać. To w dużej mierze rezultat zakazu eksportu mięsa do Rosji i wstrzymania w ostatnich dniach wysyłki tuczników na Ukrainę.

Za żywiec wieprzowy w skupie rolnicy otrzymują ostatnio nawet o jedną piątą mniej niż kilka tygodni temu. Półtusze wieprzowe wystawiane były w tym tygodniu na giełdach po 4,85 - 5,1 zł za kg kl. R.

Zbliżają się święta i zwykle o tej porze roku wieprzowina, a zwłaszcza najlepsze mięsa, jak szynka czy schab - drożały. W tym roku może być jednak inaczej. Jeśli Rosja szybko nie odblokuje granic i Ukraina nie wznowi importu żywca, duża podaż może doprowadzić doobniżek cen. Zwłaszcza że w najbliższych tygodniach zapowiada się znaczny skup żywca. Spory jest również import.

Wiele zależeć będzie od popytu. Na razie - jak twierdzą maklerzy - nieco wzrósł. Być może właśnie z powodu spadku cen. Czy jest to tendencja trwała, dopiero się okaże.

Niewielkie jest nadal zainteresowanie drobiem. Chociaż kurczaki, indyki, podroby są nadal tańsze niż przed pojawieniem się w Europie ognisk ptasiej grypy. Ale ceny są już nieco wyższe niż w początkach miesiąca. Na giełdach świeże tuszki kurczaków oferowano w tym tygodniu po 3,7 zł za kg.


POWIĄZANE

W nawiązaniu do publikacji pojawiających się w brytyjskich mediach, z pełną stan...

Nowym członkiem Stowarzyszenia została spółkaLorenzPolska-wiodący producent euro...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę