Adama_15.03.2020
Azoty_16.03.2020

W sklepach zastój, a tuczniki drogie

21 września 2004

Sklepy mięsne coraz bardziej przypominają muzea - klienci przychodzą pooglądać towar. Popatrzą też na ceny i wychodzą zdumieni.

Od końca sierpnia wielkich podwyżek w sklepach mięsnych nie było, jednak dla wielu klientów nawet 20-40 groszy więcej za kilogram pasztetowej, to duży problem.

Odkąd jarmarczna kosztuje ponad 9 złotych za kilogram, już jej nie kupuję - stwierdziła Zofia Mikołajczyk, którą spotkaliśmy w bydgoskim sklepie. - Metka łososiowa też jest za droga - 9,45... Nie, dzisiaj niczego nie kupię. Już się najadłam samym patrzeniem. W sklepie są trzy osoby, zakupy robi tylko jedna. Prosi o kawałek pasztetowej (6,20 zł za kg).

Klienci nie wytrzymują tak wysokich cen - powiedziała Iwona Szymańska, współwłaścicielka sklepu mięsno-wędliniarskiego w Szubinie. Jest piątek, a u mnie zastój. Zwykle w tym dniu ludzie robią większe zakupy. Teraz nie mają pieniędzy. W Łągu (gmina Czersk) jest podobnie.

Tylko ci, co na grzybki chodzą, jak je sprzedadzą, to mogą sobie pozwolić na większe zakupy - stwierdziła Zofia Kosiedowska , właścicielka sklepu. Pozostali kupują mniej.

W najbliższym czasie nie można spodziewać się obniżek - powiedział Marek Langowski , dyrektor Zakładów Mięsnych MAT w Czerniewicach, które w piątek płaciły dostawcom 5 zł za kilogram żywca.

Bardzo mało tuczników trafia do punktów skupu. Rolnicy czekają aż cena dojdzie do 6 złotych, ale sądzę, że się przeliczą. Zakłady mięsne będą kupować więcej mrożonych półtusz agencyjnych i mięsa z importu.

Przy obecnych cenach zakłady dokładają do interesu. Zdaniem Mirosława Wojciechowskiego, właściciela firmy "Emis" z Niemojewa, ewentualny wzrost cen żywca będzie niewielki, bo klienci i tak już bardzo ograniczyli zakupy.


POWIĄZANE

Rada Sektora Wołowiny zaprezentowała w piątek w ministerstwie rolnictwa ...

Uzgodnienie z konsorcjum banków wstępnych warunków finansowania...

Uważamy, że projekt prezydenta powinien rozwiązać problem kredytów frankowych - ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę