aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Walne znów przerwane

16 lipca 2003

Przerwane 30 czerwca Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Pozmeatu było kontynuowane wczoraj, ale się nie zakończyło. Znów ogłoszono przerwę do 30 lipca. Jest nadzieja, że wtedy zostanie wytyczona droga ratunku mięsnej spółki.

Oczekiwano, że na wczorajszym ZWZA Pozmeatu zostanie podjęta uchwała o podwyższeniu kapitału zakładowego spółki. Wejście inwestora branżowego mogłoby uratować Pozmeat, którego sytuację określa się jako katastrofalną. Podwyższenie kapitału można zrealizować jednak tylko w oparciu o rzetelny wynik finansowy. Akcjonariusze mniejszościowi domagają się więc korekty tego wyniku, stosownie do zaleceń rewidenta. 

Przerwę ogłoszono na wniosek BRE Banku; ma ona służyć zapoznaniu się jego przedstawicieli z propozycją uchwały dotyczącą podniesienia kapitału, złożoną przez akcjonariuszy mniejszościowych. 

Wczoraj natomiast, podczas burzliwej, wielogodzinnej dyskusji, wskazywano na nieprawidłowości w zarządzaniu spółką. Akcjonariusze mniejszościowi głosowali przeciwko udzieleniu absolutorium członkom zarządu oraz członkom rady nadzorczej, wybranym głosami BRE Banku i jego koalicjantów. Akcjonariusze większościowi przegłosowali wniosek o udzielenie absolutorium; którego jednak nie otrzymało czworo członków rady nadzorczej: Emilia Nowaczyk, Zofia Borowska-Olik, Elżbieta Zbierska i Jan Klafkowski. Akcjonariusze mniejszościowi zapowiadają, że uchwałę o absolutorium zaskarżą w sądzie. 

Członkowie rady nadzorczej wybrani przez akcjonariuszy mniejszościowych zapowiadają również dochodzenie przed sądem ochrony swoich praw. Podczas ZWZA pełnomocnik BRE Banku zarzucił im, że łamią prawo, ale nie uzasadnił tego zarzutu.


POWIĄZANE

W nawiązaniu do publikacji pojawiających się w brytyjskich mediach, z pełną stan...

Nowym członkiem Stowarzyszenia została spółkaLorenzPolska-wiodący producent euro...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę