aaa_TSW_2023
CTR_2023

Wymagania dla zakładów mięsnych

7 czerwca 2004

Wysokość korytarzy, kąt styku ściany z podłogą oraz szerokość odstępu między płytkami glazury-to wymagania, które stawia przed polskimi zakładami mięsnymi Komisja Europejska. Zdaniem producentów, aby im sprostać potrzeba nie lada wysiłku.

W Polsce jest około700 zakładów, którym Komisja Europejska przedłużyła czas na dostosowanie się. Producenci narzekają, że wymagania, które stawia przed nimi Unia są zbyt wygórowane i ciągle się zmieniają.

Jednak zdaniem ekspertów unijne przepisy mają sens. - Na przykład określona odległość między płytkami glazury jest ważna ze względu na higienę - mówi Stanisław Tyszkiewicz z Instytutu Przemysłu Mięsnego i Tłuszczowego.

Ci, którzy uporali się już z modernizacją skupieni są teraz na szukaniu nowych rynków zbytu. A jak sami mówią nie jest to łatwe. Ponieważ zachodni konsumenci są bardziej wymagający. Ale główny inspektorat weterynarii zapewnia, że nasza żywność jest produkowana w zadawalających warunkach sanitarnych, co gwarantuje dobrą jakość produktu.

Obecnie mamy 1700 zakładów, które uzyskały prawo do sprzedaży wyrobów na rynek wspólnotowy. Jak twierdzą eksperci to jest dwa razy więcej niż się spodziewano.


POWIĄZANE

Nowym członkiem Stowarzyszenia została spółkaLorenzPolska-wiodący producent euro...

Najnowszy, czerwcowy raport FAS USDA przedstawil dla amerykańskich eksporterów p...

ZZR "KORONA" w woim ostatnim komunikacie poinformował, że wczoraj, 13.06 Rada Mi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę