aaa_TSW_2023
CTR_2023

Zainteresowanie mrożonymi półtuszami

20 kwietnia 2004

Wznowiono, po kilku miesiącach przerwy, przetargi na mrożone półtusze wieprzowe na rynek krajowy. W miniony wtorek na WGT SA ARR wystawiła ok. 488 t tego mięsa, po cenie wywoławczej 5 zł za kg. Jak informuje Andrzej Bąk, sprzedano wszystko po średniej cenie 5,6 zł za kg. Zainteresowaniem odbiorców cieszyły się także konserwy.

Firmy pośredniczące w handlu mięsem nie miały jednak w tym tygodniu wiele do roboty. W sklepach i hurtowniach były jeszcze zapasy z przedświątecznych dostaw. Mały był skup żywca, rozbiorownie pracowały na zwolnionych obrotach. Ceny półtusz wieprzowych świeżych nieco spadły. Mięso to w kl. R oferowane było w końcu tygodnia po 5,5 - 5,6 zł kg. Zmniejszyło się zapotrzebowanie na szynkę, nadal chętnie kupowany był natomiast schab. Jeśli utrzyma się ciepła słoneczna pogoda, to spodziewany jest wzrost zapotrzebowania na schab karkowy i drobne mięsa na cienkie kiełbasy, czyli surowiec na wyroby do grillowania.

Na stosunkowo małą sprzedaż narzekają eksporterzy mięsa na wschód. Wzrost cen spowodował spadek zainteresowania polską ofertą.


POWIĄZANE

Nowym członkiem Stowarzyszenia została spółkaLorenzPolska-wiodący producent euro...

Najnowszy, czerwcowy raport FAS USDA przedstawil dla amerykańskich eksporterów p...

ZZR "KORONA" w woim ostatnim komunikacie poinformował, że wczoraj, 13.06 Rada Mi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę