Zakłady Mięsne BYD-MEAT pod lupą prokuratora

16 stycznia 2003

Od 10 miesięcy Zakłady Mięsne BYD–MEAT w Bydgoszczy sprawdza Urząd Kontroli Skarbowej. Ostatnio spółką zajęły się Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Prokuratura Okręgowa.

BYD–MEAT od kilku miesięcy nie regulował swoich długów (wg ustaleń WISiPAR – 1,5 mln zł) w stosunku do dostawców, którzy w końcu zaczęli dochodzić swoich praw w sądzie. Pracownicy zakładów bali się, że ich firmie grozi upadłość i przejęcie przez MEAT–INWESTOR – spółkę, w której większość akcji ma prezes BYD–MEAT–u. Teraz okazało się, że nieprawidłowości w zakładach mięsnych dotyczą także płacenia VAT i innych podatków.

Od kwietnia zakładami mięsnymi zajmuje się Urząd Kontroli Skarbowej. Postępowanie skarbowe nie skończyło się i może potrwać jeszcze dwa tygodnie. Wtedy UKS zwróci się do urzędu skarbowego o wydanie stosownych decyzji.

Ale dokumenty z kontroli wcześniej przekazane zostały Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. ABW złożyła właśnie doniesienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa z art. 296 Kodeksu karnego, czyli niegospodarności w spółce.

Postępowanie wyjaśniające w sprawie ewentualnych nadużyć w działalności władz spółki BYD–MEAT prowadzi prokurator Andrzej Kiełbasiński z VI Wydziału Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Okręgowej.  W najbliższych dniach zdecydujemy, czy zostanie wszczęte śledztwo – mówi.


POWIĄZANE

Już 15 i 16 października b.r. w Centrum Targowo-Kongresowym EXPO XII na ul. Prąd...

Aby utrzymać najwyższe standardy jakości żywności, Smithfield Murray zdecydował ...

W zwszłym tygodniu Polskie spółki wstrzymały produkcję nawozów azotowych tłumacz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę