aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Zakłady Mięsne w Grudziądzu w tarapatach

13 stycznia 2005

Wczoraj telefony w grudziądzkich zakładach mięsnych zamilkły. Firma ma długi, a Henryk Żurawski, prezes zakładów wierzy, że niebawem wyjdzie na prostą.

- Zakłady nie oddały nam ponad 33 tysięcy złotych za żywiec - powiedziała Bernadeta Gaszkowska z Chełmna, która wspólnie z mężem Zenonem pośredniczyła w dostarczaniu tuczników do grudziądzkiej rzeźni. - We wrześniu minionego roku była już jedna niezapłacona faktura, ale dyrektor Szczepaniak tak nas prosił, abyśmy przywieźli tuczniki... Obiecywał, że pieniądze firma ma i zapłaci w ciągu trzech tygodni. Dziś mamy już wyrok sądu w tej sprawie.

Czeka co najmniej kilku

Państwo Gaszkowscy nie są jedynymi poszkodowanymi. - Sześciu pośredników czeka na pieniądze - stwierdziła kobieta. - Łącznie zakłady są nam winne ponad 370 tysięcy złotych. Jeden z pośredników nie może z tego powodu zapłacić rolnikom.

Pośrednicy poszli na spotkanie z władzami firmy i zaproponowali przejęcie za długi hali, którą zakład chce sprzedać. - Nie zgodzili się - dodała Gaszkowska. - Jakie mamy szanse na odzyskanie pieniędzy, jeśli długi firmy rosną? Podobno nie płacą nawet rachunków za wodę i gaz.

Chcieliśmy to sprawdzić. Próbowaliśmy dodzwonić się do zakładu, ale telefony stacjonarne zostały wyłączone. Pomimo tego prezes Żurawski wciąż jest dobrej myśli. - Firma jest na etapie prywatyzowania - powiedział przez komórkę. - Mamy inwestora, który chce zostać udziałowcem większościowym. Ministerstwo Skarbu spowalnia ten proces, ale trzeba chwilę poczekać. Rozpoczęliśmy ubój, jest program restrukturyzacji.

Tylko nie o długach

O długach nie chciał rozmawiać. Zasłonił się tajemnicą. Wierzy, że pośrednicy dostaną swoje pieniądze. Tylko na razie nie wiadomo od kogo. - Za żywiec płaci inwestor - stwierdził Żurawski. Czy zapłaci także za świnie, które dawno przerobiono na kiełbasy? - Zobaczymy - dodał prezes.


POWIĄZANE

W nawiązaniu do publikacji pojawiających się w brytyjskich mediach, z pełną stan...

Nowym członkiem Stowarzyszenia została spółkaLorenzPolska-wiodący producent euro...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę