aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Zakłady Mięsne w strefie

3 lutego 2005

Nisko przez kilka lat bezskutecznie starało się o włączenie terenów należących do Zakładów Mięsnych do Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Bezskutecznie. Przy kolejnej aktualizacji granic TSSE przez pomyłkę urzędników włączono je do strefy.

Błędne rozporządzenie zmieniono na jednym z pierwszych tegorocznych rozporządzeń Rady Ministrów. Poprawione zapisy weszły w życie pod koniec stycznia.

- Nowe rozporządzenie w sprawie TSSE naprawia błędny opis strefy z poprzedniego rozporządzenia - wyjaśnia Andrzej Talarek, zastępca szefa tarnobrzeskiej ARP. - Uwzględnione są w nim wszystkie tereny należące do Zakładów Metalowych "Almet" w Nisku. Dotrzymując danego słowa, agencja skierowała pismo do burmistrza Niska oraz syndyka Zakładów Mięsnych z prośbą o wskazanie terenów, które mają być włączone do tarnobrzeskiej strefy. Teraz czekamy na opis i jeśli wszystko uzgodnimy, włączymy dziewięć hektarów, należących do ZM.

Zapis o poszerzonej strefie o Zakłady Mięsne może pojawić się już w marcowym rozporządzeniu Rady Ministrów. - Oczywiście będziemy chcieli włączyć część terenów Zakładów Mięsnych do TSSE
- potwierdza Anna Brzozowska, syndyk masy upadłościowej ZM w Nisku. - Przy wyznaczaniu tych powierzchni weźmiemy również pod uwagę zdanie inwestora, który chce kupić zakład. Oczywiście nie znajdą się w niej budynki, w których będzie się odbywała produkcja spożywcza, gdyż taka działalność nie może być zlokalizowana w strefie ekonomicznej.


POWIĄZANE

Nowym członkiem Stowarzyszenia została spółkaLorenzPolska-wiodący producent euro...

Najnowszy, czerwcowy raport FAS USDA przedstawil dla amerykańskich eksporterów p...

ZZR "KORONA" w woim ostatnim komunikacie poinformował, że wczoraj, 13.06 Rada Mi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę