aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Zlokalizowano rzeźnię, w której łamano przepisy uboju

15 stycznia 2004

Prokuratura Okręgowa w Słupsku postawi zarzuty kolejnej osobie podejrzanej o niehumanitarny ubój zwierząt. Zlokalizowano też kolejną rzeźnię, w której łamano przepisy.

To zakład masarniczy z powiatu sławieńskiego w województwie zachodniopomorskim. Zarzut zostanie postawiony jednemu z pracowników rzeźni - powiedział Radiu Gdańsk prokurator Jacek Kamiński.

Dodał też, że dziś przesłuchano właściciela ubojni, zapadła też decyzja o przedstawieniu zarzutów zatrudnionej tam osobie. Wcześniej przypadki łamania praw zwierząt wcześniej stwierdzono również w ubojni w Żelistrzewie koło Pucka, tam także zarzut postawiono pracownikowi zakładu.

Prokuratura Okręgowa w Słupsku wszczęła śledztwo po emisji filmu nakręconego przez ekologów z fundacji Animals, których zdaniem w masarniach ubój świn odbywał się w sposób niehumanitarny.

Ogółem sprawdzono trzy ubojnie, ale tylko w zakładach Żelistrzewie i Sławnie stwierdzono naruszenie przepisów ustawy o ochronie zwierząt. Za tego typu przestępstwa grozi kara grzywny lub do roku pozbawienia wolności.


POWIĄZANE

W nawiązaniu do publikacji pojawiających się w brytyjskich mediach, z pełną stan...

Nowym członkiem Stowarzyszenia została spółkaLorenzPolska-wiodący producent euro...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę