aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

ZM w Dębicy znowu na sprzedaż

30 maja 2003

Resort skarbu po raz kolejny spróbuje sprzedać, Zakłady Mięsne w Dębicy. ZM Dobrowolscy ponownie chcą stanąć w przetargu.

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) po raz kolejny zaprosiło inwestorów do rokowań w sprawie zakupu akcji Zakładów Mięsnych w Dębicy. Resort chce sprzedać od 10 do 70 proc. akcji przedsiębiorstwa jednemu nabywcy. Pozostałe 30 proc. trafi w równych transzach do pracowników spółki i rolników, którzy współpracują z zakładami. Jeśli te dwie grupy przyszłych akcjonariuszy spółki nie obejmą wszystkich walorów, pozostałe akcje mogą trafić również do wybranego inwestora.

Od 22 maja do 20 czerwca podmioty zainteresowane przejęciem mogą odbierać memorandum informacyjne. Termin składania odpowiedzi na zaproszenie do rokowań upływa 23 czerwca. Pierwszej odpowiedzi MSP udzieli trzy tygodnie później.

Zakłady w Dębicy zajmują się przede wszystkim ubojem zwierząt rzeźnych i produkcją wyrobów mięsnych. W 2002 r. firma przy 65 mln zł przychodów ze sprzedaży zarobiła netto 25 tys. zł (w 2001 r, analogicznie - 75 mln zł i 398 tys. zł).

To nie pierwsza próba sprzedaży jednego z ostatnich przedsiębiorstw państwowych z branży. Wcześniej z zakupu wycofały się Zakłady Mięsne Dobrowolscy Po przeprowadzeniu badania spółki inwestor obniżył ofertę zakupu akcji, zwiększając inwestycje. Przetarg nie został zakończony. Protestowali pracownicy.

Rozważamy możliwość udziału w prywatyzacji – mówi niezrażony Adam Dobrowolski, prezes ZM Dobrowolscy.

Myślę, że resort skarbu ma już wyrobioną opinię na temat tej firmy jako inwestora i nie jest to opinia najlepsza. My na pewno ponowimy ofertę. Mamy wsparcie powiatu dębickiego. Na pewno złożymy lepszą ofertę niż ostatnio – odpowiada Wiesław Zięba, szef Gryf-Mięsu, spółki pracowniczej ZM Dębica.


POWIĄZANE

Nowym członkiem Stowarzyszenia została spółkaLorenzPolska-wiodący producent euro...

Najnowszy, czerwcowy raport FAS USDA przedstawil dla amerykańskich eksporterów p...

ZZR "KORONA" w woim ostatnim komunikacie poinformował, że wczoraj, 13.06 Rada Mi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę