FestiwalZupSwiata_250817
CTR_80917

Ceny drobiu nie spadają

9 października 2003

Wygląda na to, że po okresie obniżek, ceny drobiu na razie zatrzymały się na poziomie 2,60-2,80 zł za kilogram brojlera. Natomiast ceny na indyki nadal utrzymują się na dobrym poziomie.

Wiadomość tylko częściowo dobra, bo zatrzymanie spadku cen oznacza tylko powstrzymanie eskalacji strat – według  hodowców produkcja nadal plasuje się 40 gr. poniżej kosztów produkcji. Właściciele kurników próbowali ograniczyć sprzedaż kurczaków, przedłużając tucz, aby tylko wymusić podwyżki. Trudno wytłumaczyć skąd nadal tak niskie ceny, skoro kurczaków wcale nie jest dużo – mówią hodowcy. A ubojnie same zabiegają o towar.

Za kurczaka hodowcy otrzymywali w ostatnim tygodniu:

województwo cena (zł/kg)
mazowieckie 2,70
małopolskie 2,60
opolskie 2,70-2,80
pomorskie 2,70-2,80

Drobiarze obawiają się czy tym razem nie trafi do nas legalny ale tani import np. z Brazylii. Na razie kontyngenty zarówno z krajów WTO jak i z Unii są niewykorzystane. Ostatni statek z amerykańskim drobiem przeznaczonym dla Łotwy, Mołdawii i Kazachstanu rozładowywany był w naszym porcie 2 tygodnie temu. Importerzy nie sprowadzają do Polski drobiu, bo przy niskich cenach na krajowym rynku i słabym kursie złotówki jest to zupełnie nieopłacalne.

Natomiast nadal utrzymują się wysokie ceny na indyki. Indyczki skupowane są średnio po 4,50 zł za kilogram, indory po 4,80 zł.


POWIĄZANE

Dla polskich eksporterów jaj spożywczych w skorupkach pierwszą połowę roku 2017 ...

MHP chce wejść do Polski dzięki Exdrobowi, który borykał się ostatnio ze stratam...

Niepewność związana z ptasią grypą sprzyjała obniżeniu produkcji drobiu w kraju,...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę