aaa_TSW_2023
CTR_2023

Producenci pasz łączą się

10 sierpnia 2005

Połączenie Rolimpeksu i Provimi Polska Holding pozwoli powstałej spółce już za trzy lata oszczędzić 19 mln zł rocznie.

Celem fuzji jest, jak poinformował podczas wczorajszej konferencji prasowej zarząd spółki, "zapewnienie długofalowego rozwoju Provimi-Rolimpex".

Władze firmy przekonują, że w wyniku konsolidacji stanie się ona nie tylko największym producentem pasz w Polsce, ale także jednym ze znaczących polskich przedsiębiorstw. Na koniec 2004 roku wspólne przychody spółek wyniosły około 2 miliardy złotych.

Zarząd firmy zapowiada cięcie kosztów. Będzie ono widoczne szczególnie w sferze produkcyjnej i transporcie, a także w administracji, zaopatrzeniu surowcowym, sprzedaży i dystrybucji.

Sprzedaż pasz została podzielona na pięć regionów. Nowe rozwiązania usprawnią obsługę i serwis. Koncern będzie sprzedawał swoje produkty pod markami Provimi, Dobropaszu i Dolpaszu. Zajmie się tym ponad 100 przedstawicieli handlowych i doradców żywieniowych.

Provimi jest międzynarodową spółką, która ma około 7 proc. udziałów w światowej produkcji pasz przemysłowych. Roczne obroty firmy przekraczają 1,5 miliarda euro. Rolimpex był jedną z głównych firm produkcyjno-handlowych w branży rolno-spożywczej w Polsce. Zajmował się przede wszystkim produkcją pasz przemysłowych i premiksów paszowych.

Jeszcze w lutym tego roku Komisja Papierów Wartościowych i Giełd zgodziła się, aby Provimi Holding przekroczył próg 50 procent ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu Rolimpeksu. Miało się to stać do końca tego roku.


POWIĄZANE

21 września, w Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach, Mazowiecki Ośrod...

Najnowszy, czerwcowy raport FAS USDA przedstawil dla amerykańskich eksporterów p...

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych wystąpił 25 października 2022 r do Prezesa N...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę