Grzybów zatrzęsienie

23 września 2003

Koniec lata w Beskidach to prawdziwy raj dla grzybiarzy. Rekordziści potrafią w ciągu dwóch godzin zabrać nawet trzysta koźlarzy. Wszystko wskazuje na to, że pogoda będzie sprzyjać grzybiarzom - nie zabraknie w górach deszczu, ale wciąż będzie ciepło.

Ostatnie dni kalendarzowego lata przypominają raczej jego pełnię. Mimo, że liście na drzewach przybrały już barwy jesienne, termometry pokazują 30 stopni. Taka pogoda sprawia, że na szlakach turystycznych zrobiło się tłoczno. Ci, którzy wolą cisze i spokój, z koszykiem przeszukują lasy bukowe. Szczęśliwcy mogą się pochwalić imponującymi zbiorami.

W Beskidach nie brakuje borowików i kozaków, ale miłośnik grzybów nie pogardzi też i babką ciemnogłową, podgrzybiem złotawym i gołąbkiem. Taki zbiór to dla pana Justyna Kołka kilkugodzinny spacer po lesie. Sam jednak niechętnie zdradza gdzie rosną takie dorodne okazy.

Wszystko wskazuje na to, że w tym roku grzybowe żniwa będą bardzo udane. Jeszcze w tym tygodniu w górach ma padać deszcz. Później jednak znowu będzie ciepło - a to właśnie lubią grzyby. Najlepiej szukać ich w lasach bukowych, a kozaków czerwonych w sąsiedztwie brzóz.


POWIĄZANE

Od początku uruchomienia mechanizmu „Nadzwyczajna pomoc dostosowawcza dla produc...

W dniu 9 czerwca 2022 r., Zarząd KRIR zwrócił się do Wicepremiera, Ministra Roln...

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk uczestniczył 7. c...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę