informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Ceny - Mięso

27 lutego 2007

Zdecydowanie łatwiej kupić niż sprzedać – tak wygląda teraz rynek mięsa. Firmy organizują promocje żeby pozbyć się dużych ilości szynek, łopatek czy schabów. W magazynach zalegają też najtańsze surowce, takie jak nogi, głowy, skórki.

Ich mrożenie ze względu na cenę sprzedaży jest wyjątkowo nieopłacalne. Są tak tanie, że już niżej zejść z ceny nie można a i tak trudno o kupców – komentują maklerzy.

Sytuacji na krajowym rynku nie ułatwia import. Wchodzi sporo konkurencyjnych towarów. Dużym powodzeniem cieszą się tzw. przodki wieprzowe, które firmy wybierają kosztem polskich półtusz. Nawet o złotówkę taniej można kupić schab sprowadzany z Europy Zachodniej. Kilogram kosztuje od 13 złotych 20 groszy do 14.

MIĘSA DROBNE zł/kg
klasa I 9,30 – 11,90
klasa II 50/50 2,30 – 3,80
klasa II 60/40 3,20 – 5,00
klasa III 6,90 – 8,50

Coraz większym problemem przetwórców stają się także mięsa produkcyjne. Szczególnie duże ilości zgromadzono mięs drobnych II klasy. Sytuację może dopiero rozładować okres przedświąteczny - ocenia Ireneusz Grzeszczyk łódzki makler.


POWIĄZANE

W odpowiedzi na wniosek samorządu rolniczego w sprawie dopłat za dobrostan zwier...

29 marca w Śląskowie k. Jutrosina nastąpiło otwarcie nowoczesnej fermy trzody ch...

Zima dobiegła końca, a temperatury są coraz wyższe. O ile dla większości rolnikó...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę