informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Ceny - Wieprzowina

16 lipca 2008
Coraz trudniej handlować wieprzowiną. O popycie na konkretne elementy nie ma mowy. Przetwórcy mają pełne magazyny i nie kupują praktycznie nic. Popularne w poprzednich latach elementy grillowe, jak schab, karkówka, łopatka czy szynka, w tym roku nie znajdują nabywców. Wszystko przez ceny. Paradoksalnie brak popytu, wcale nie sprawia, że producenci decydują się na przeceny. Wręcz przeciwnie, notowania wieprzowiny rosną z dnia na dzień. Kilogram karkówki bez kości kosztuje teraz nawet 13 i pół złotego.

Drożeją też elementy drobne - tłuszcze, słonina, głowy. Za kilogram tłuszczy twardych producenci żądają nawet 4 złotych. Przetwórcy są skłonni zapłacić maksymalnie 20 groszy mniej. Podobnie jest z notowaniami skórek wieprzowych. Oferty sprzedaży sięgają 2 złotych, oferty kupna są nawet o 60 groszy niższe. Mimo to, są to jedyne elementy wieprzowe jakimi udaje się teraz handlować.

Rosną ceny nie tylko gotowych elementów, jak karkówka czy łopatka, ale także chłodzonych półtusz. Mimo zupełnego braku zainteresowania, kilogram krajowych półtusz kosztuje już prawie 7 złotych. Mimo, że belgijski czy holenderski surowiec jest droższy średnio o 20 groszy, to przetwórcy, którym kończą się zapasy, decydują się na zakup importowanego towaru.

ceny transakcyjne   zł/kg
półtusze
krajowe        6,60 – 6,90
importowane    6,90 – 7,20


POWIĄZANE

W odpowiedzi na wniosek samorządu rolniczego w sprawie dopłat za dobrostan zwier...

29 marca w Śląskowie k. Jutrosina nastąpiło otwarcie nowoczesnej fermy trzody ch...

Zima dobiegła końca, a temperatury są coraz wyższe. O ile dla większości rolnikó...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę