Adama_artemisgoltix_15.02-30.03
Adama_poleposition_15.03_30.04

Hodowcy świń protestują

15 listopada 2007
Rolnicy Jak informuje Wielkopolska Izba Rolnicza w czwartek 15 listopada br. o godzinie 12.00, przed budynkiem ostrowskiego starostwa rozpocznie się pikieta rolników zrzeszonych w ostrowskim Zrzeszeniu Hodowców Trzody Chlewnej. Pikieta będzie zorganizowana w celu poinformowania społeczeństwa o bardzo trudnej sytuacji hodowców trzody chlewnej i oczekiwaniem na reakcje polskiego rządu w tej sprawie.

Rolnicy mają dość bezczynności organów administracji rządowej i braku reakcji na pogarszającą się sytuację hodowców trzody chlewnej. Termin 15 listopada nie jest terminem przypadkowym, gdyż zbiega się z płatnością czwartej raty podatku rolnego.
Planowany wzrost podatku rolnego od przyszłego roku oraz podwyżki cen pasz powodują, że rolnicy mogą stracić płynność finansową, a to może pociągnąć za sobą dramaty rolnicze. Obecny brak opłacalności produkcji trzody chlewnej powoduje, że zagrożony staje się ten dział produkcji rolniczej, co na pewno odbije się na konsumentach. I to chcą podczas czwartkowego pikietowania budynku administracji starostwa pokazać ostrowskiemu społeczeństwu - mówi Piotr Walkowski, prezes Wielkopolskiej Izby Rolniczej.
Jak podkreśla WIR podczas akcji pikietowania rolnicy będą sprzedawali półtusze oraz eleaty tusz świńskich ostrowianom, dokumentując przez to, że tak naprawdę ceny detaliczne żywca nie są wysokie, a różnica w cenach pomiędzy ceną zbytu od rolnika a zbytu w detalu wynika z tego, że jest wielu pośredników, generujących dodatkowe koszty, które wpływają na ostateczne ceny detaliczne mięsa.

 


POWIĄZANE

Agencja kończy przyjmowanie wniosków o pomoc w dwóch ważnych dla rolników nabora...

COVID-19, ASF, zielony ład, polski plan strategiczny WPR, propozycje piątki dla ...

Na podstawie wyników badań laboratoryjnych otrzymanych w dniu 17 marca br. w god...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę