Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Hodowle pod nadzorem

22 kwietnia 2003

Hodowcy bydła w grudziądzkim powiecie ziemskim, za pośrednictwem Poczty Polskiej, otrzymują już z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa specjalne dokumenty identyfikujące każdą sztukę bydła w ich stadzie.

"Paszport bydła" zawiera dane dotyczące nie tylko samego zwierzęcia, ale także jego właściciela i gospodarstwa. Na każdym dokumencie nadrukowany jest dziewięciocyfrowy numer gospodarstwa oraz czternastocyfrowy numer siedziby stada. Oznaczenia te nadaje centrala ARiMR w Warszawie. Rolnicy wpisują tylko swoje dane i podpisują "paszport". Od chwili otrzymania go każdy posiadacz bydła jest zobowiązany do posługiwania się nadrukowanymi numerami we wszystkich dokumentach i formularzach systemowych dotyczących bydła.

- Te "paszporty bydła" towarzyszyć będą każdemu hodowanemu przez rolników zwierzęciu - wyjaśnia Andrzej Owczarz, kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Grudziądzu - przez całe jego życie i muszą być przekazywane każdemu nowemu posiadaczowi. Hodowcy, którzy sprzedali bydło bez paszportu, z chwilą jego otrzymania, mają obowiązek przekazania dokumentu nowemu posiadaczowi bydła. Jeżeli z jakichkolwiek przyczyn jest to niemożliwe, pragnę podpowiedzieć, że wówczas rolnik może się zwrócić do grudziądzkiego biura agencji o pomoc w ustaleniu nowego posiadacza i przekazaniu mu "paszportu bydła". Natomiast dokumenty tych sztuk bydła, które padły lub zostały ubite, ich właściciele mają obowiązek zwrócić do naszego biura.


POWIĄZANE

Na początku września w Brukseli odbyło się posiedzenie grupy roboczej „Wołowina ...

Pogłowie świń, a tym samym produkcja trzody chlewnej, spadła w całej Unii Europe...

Na unijnym rynku trzody chlewnej presja cenowa stopniowo ustępuje. W notowaniach...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę