Internetowa identyfikacja

7 stycznia 2008
Zgłoszenie zwierząt do rejestru, zamówienie dla nich kolczyków lub duplikatu paszportu. To tylko niektóre operacje, jakie rolnicy już niedługo będą mogli wykonywać bez wychodzenia z domu. Warunek jest tylko jeden muszą mieć dostęp do Internetu. Od nowego roku rolnicy i zakłady przetwórcze mogą za pośrednictwem Internetu informować Agencje Restrukturyzacji o zmianach w rejestrze zwierząt.

Radosław Iwański rzecznik prasowy AriMR: To jest ułatwienie i to ma być ułatwienie dla tych, którzy Internet mają żeby nie musieli wypełniać zgłoszeń, zleceń w formie papierowej i wysyłać, zanosić do biura powiatowego. Mogą to zrobić w postaci elektronicznej.

Ale aby to było możliwe najpierw trzeba zgłosić się do powiatowego biura Agencji Restrukturyzacji o nadanie kodu i loginu.

- I te dwa instrumenty, które Agencja wprowadza umożliwią rolnikowi czy tez przedsiębiorcy wejście do systemu informatycznego Agencji i na tej podstawie oni będą mogli doprowadzać do zmian w rejestrze zwierząt, które są w ich posiadaniu.- mówi Iwański

Na początek będzie dostępne dziewięć modułów, ale system zostanie wkrótce rozszerzony.


POWIĄZANE

Dnia 30 czerwca br. w Łodzi w OR KRUS odbyło się wręczenie nagród Laureatom X Og...

Codzienne życie mieszkańców obok dużych drapieżników może okazać się wymagające ...

Ogłoszenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę