Internetowa identyfikacja

7 stycznia 2008
Zgłoszenie zwierząt do rejestru, zamówienie dla nich kolczyków lub duplikatu paszportu. To tylko niektóre operacje, jakie rolnicy już niedługo będą mogli wykonywać bez wychodzenia z domu. Warunek jest tylko jeden muszą mieć dostęp do Internetu. Od nowego roku rolnicy i zakłady przetwórcze mogą za pośrednictwem Internetu informować Agencje Restrukturyzacji o zmianach w rejestrze zwierząt.

Radosław Iwański rzecznik prasowy AriMR: To jest ułatwienie i to ma być ułatwienie dla tych, którzy Internet mają żeby nie musieli wypełniać zgłoszeń, zleceń w formie papierowej i wysyłać, zanosić do biura powiatowego. Mogą to zrobić w postaci elektronicznej.

Ale aby to było możliwe najpierw trzeba zgłosić się do powiatowego biura Agencji Restrukturyzacji o nadanie kodu i loginu.

- I te dwa instrumenty, które Agencja wprowadza umożliwią rolnikowi czy tez przedsiębiorcy wejście do systemu informatycznego Agencji i na tej podstawie oni będą mogli doprowadzać do zmian w rejestrze zwierząt, które są w ich posiadaniu.- mówi Iwański

Na początek będzie dostępne dziewięć modułów, ale system zostanie wkrótce rozszerzony.


POWIĄZANE

Trzeba wyjaśnić, czy główny lekarz weterynarii wydał zgodę na import świń do ubo...

Uruchomiliśmy dodatkowe trzy laboratoria, w których będą badane próbki od zwierz...

Chińskie ministerstwo rolnictwa ogłosiło w poniedziałek ograniczenia w hodowli t...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę