aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Krowy ofiarą skandalu dopingowego

13 sierpnia 2004

Jedna z największych imprez rolniczych w Australii została uwikłana w skandal dopingowy po dyskwalifikacji czterech jej uczestników za "fałszowanie krowich wymion".

Dwóch właścicieli krów i dwóch stajennych zostało wykluczonych z wielkiego pokazu rogatych zwierząt Royal Queenland Show za wstrzyknięcie nieznanej substancji do wymion, powiększającej ich rozmiary.

W organizowanych w Australii pokazach rolniczych, podczas których farmerzy stają do zawodów ze swoim bydłem, mleczne krowy oceniane są według wielkości i kształtu wymion, a także ogólnego wyglądu.

Skandal wybuchł w ostatnią niedzielę, kiedy służba porządkowa imprezy zauważyła "podejrzane czynności" dokonywane na wymionach krowy, która miała być prezentowana następnego dnia.

- Nie rozumiem, jak ktoś mógł posunąć się do powiększania i upiększania krowich wymion, by osiągnąć lepsze wyniki i wpłynąć na oceny sędziów - powiedział szef pokazu Vivian Edwards.

Przyznał, że choć po raz pierwszy doszło do wykluczenia jakiegokolwiek uczestnika pokazu, pogłoski o machinacjach przy wymionach krążyły od wielu lat. Niektórych farmerów podejrzewa się też o zaklejanie krowich sutek, by zapobiec wyciekaniu mleka.

Czterech winowajców wraz z krowami odesłano w niesławie do domu.

Na dodatek policja oskarżyła jednego z farmerów, że niewłaściwie posługiwał się strzykawką i naruszył surowe australijskie zasady higieny.


POWIĄZANE

Jak podaje resort rolnictwa dziś mija termin na określenie w systemie IRZ przezn...

Komisja Europejska zezwoliła wzeszłym tygodniu, 26 stycznia 2024r. na stosowanie...

Aleksander Dargiewicz, Prezes KRAJOWEGO ZWIĄZKU PRACODAWCÓW – PRODUCENTÓW TRZODY...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę