informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Mięso tanieje mimo zbliżających się świąt

6 grudnia 2007
Mimo zbliżających się świąt tanieje mięso - pisze "Nasz Dziennik". Producenc i liczyli, że przed Bożym Narodzeniem zakłady mięsne będą kupowały więcej surowca, a ceny wzrosną. Jest jednak odwrotnie. Hodowcy trzody chlewnej, których sytuacja jest od wielu miesięcy i tak najtrudniejsza, dostają o kilka groszy mniej za kilogram mięsa. Okazuje się bowiem, że przetwórnie mają jeszcze zapasy surowca, a poza tym jego podaż wciąż jest dość duża.

Powodów do zadowolenia nie mają także producenci wołowiny oraz drobiu. Sytuacja tych ostatnich może się jeszcze pogorszyć po tym, jak na fermie w okolicach Płocka odkryto ptactwo zarażone wirusem ptasiej grypy. Na razie jednak wygląda na to, że Polacy nie przestraszyli się wirusa. Może to być efekt dobrze przeprowadzonej kampanii informacyjnej na temat choroby i zasad bezpieczeństwa.


POWIĄZANE

W odpowiedzi na wniosek samorządu rolniczego w sprawie dopłat za dobrostan zwier...

29 marca w Śląskowie k. Jutrosina nastąpiło otwarcie nowoczesnej fermy trzody ch...

Zima dobiegła końca, a temperatury są coraz wyższe. O ile dla większości rolnikó...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę