informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

POLSUS wnioskuje

1 października 2007
Polski Związek Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej POLSUS wystąpił do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z wnioskiem  o przekazanie Stacji Unasiennia Loch na rzecz utworzonej Spółki ,,POLSUS’’ z udziałem hodowców  trzody chlewnej  i Stacji Hodowli i Unasiennia Zwierząt
- Stacje Hodowli i Unasienniania Zwierząt  są niezbędne do realizowania postępu hodowlanego.

W związku z realizacją umów pomiędzy Unią Europejską a WTO, konieczne będzie ograniczenie lub wręcz zaniechanie pomocy państwowej na rzecz krajowych organizacji hodowlanych . Dopływ środków finansowych  i produkcji towarowej poprzez Stacje Unasiennia Loch i inseminację będzie mieć wówczas decydujące znaczenie dla stanu krajowej hodowli  i postępu hodowlanego. Dotychczas są one związane finansowo i organizacyjnie ze stacjami dystrybuującymi nasienie. Wobec rozbieżności interesów  oraz braku wspólnej reprezentacji wnioskujemy o umożliwienie utworzenia Spółki z o.o. na bazie POLSUS i SHi UZ, w której hodowcy zrzeszeni w  Związku ,,POLSUS’’ oraz Polski Związek Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej ,,POLSUS’’ posiadałby ponad 50 % udziałów – mówi  dr Tadeusz Blicharski , Dyrektor Biura ,,POLSUS’’.


POWIĄZANE

W odpowiedzi na wniosek samorządu rolniczego w sprawie dopłat za dobrostan zwier...

29 marca w Śląskowie k. Jutrosina nastąpiło otwarcie nowoczesnej fermy trzody ch...

Zima dobiegła końca, a temperatury są coraz wyższe. O ile dla większości rolnikó...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę