aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Pomoc finansowa na utylizację

1 kwietnia 2003

Jak poinformował Dariusz Panasiuk, rzecznik prasowy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, na stronie internetowej agencji, także w 2003 roku ARiMR ma możliwość udzielania pomocy finansowej podmiotom zajmującym się zbieraniem i przetwarzaniem na mączkę zwłok zwierzęcych.

ARiMR ma możliwość udzielania pomocy finansowej podmiotom zajmującym się zbieraniem, przetwarzaniem na mączkę zwłok zwierzęcych bydła, owiec i kóz lub ich części oraz transportem lub spalaniem mączek wyprodukowanych z tych zwłok na podstawie znowelizowanego w dniu 10 września 2002 roku Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 30 stycznia 1996 roku w sprawie szczegółowych kierunków działań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz sposobów ich realizacji. Nie istnieją podstawy prawne do udzielenia przedmiotowej pomocy jednostkom samorządu terytorialnego lub rolnikom.

Wysokość pomocy nie może przekroczyć 98% kosztów związanych z wykonywaniem działalności. W 2002 roku podmioty branży utylizacyjnej na podstawie złożonego do Centrali Agencji wniosku o pomoc otrzymały dofinansowanie za ostatni kwartał. Pomoc ta będzie kontynuowana w bieżącym roku i obejmie koszty poniesione od 1 stycznia 2003 roku.

O pomoc finansową mogą ubiegać się osoby fizyczne lub prawne, które w dniu składania wniosku:

  • prowadzą zarejestrowaną działalność gospodarczą w wymienionym na wstępie zakresie,
  • posiadają ważne decyzje właściwego terytorialnie powiatowego lekarza weterynarii umożliwiające prowadzenie działalności,
  • podmioty zajmujące się zbiórką i transportem zwłok mają podpisane umowy o odbiorze zwłok z zakładem utylizacyjnym wskazanym przez Inspekcję Weterynaryjną do przerabiania SRM i zwłok zwierzęcych.

Podmiot składający wniosek o pomoc powinien określić przewidywane koszty związane z wykonywaniem działalności oraz wysokość wnioskowanej pomocy.

Informacje i dokumenty niezbędne do wystąpienia o pomoc w 2003 roku zostaną zamieszczone na stronie www.arimr.gov.pl  – w linku "Działalność Agencji", po zatwierdzeniu planu finansowego agencji.


POWIĄZANE

Jak podaje resort rolnictwa dziś mija termin na określenie w systemie IRZ przezn...

Komisja Europejska zezwoliła wzeszłym tygodniu, 26 stycznia 2024r. na stosowanie...

Aleksander Dargiewicz, Prezes KRAJOWEGO ZWIĄZKU PRACODAWCÓW – PRODUCENTÓW TRZODY...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę