aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Przed Janowem

12 sierpnia 2004

W Warszawie drugi dzień trwają obrady Kongresu Światowej Organizacji Konia Arabskiego. Kongres zakończy się w niedzielę w Janowie Podlaskim słynną aukcją "Pride of Poland" podczas, której będzie można kupić najlepsze i oczywiście najdroższe konie arabskie z polskich hodowli.

Zorganizowanie XX Kongresu Światowej Organizacji Konia Arabskiego w Polsce to nie przypadek. Nasze konie rasy arabskiej są znane na całym świecie o czym najlepiej świadczy ogromne zainteresowaniem jakim od lat cieszy się aukcja w Janowie Podlaskim. "Konie z Polski są bardzo znane w moim kraju i w całym świecie arabskim, z tego co wiem są także bardzo chętnie kupowane przez hodowców z Ameryki" - uważa Salim al Mahrooqi, hodowca koni arabskich z Omanu.

Głównym zadaniem Organizacji Konia Arabskiego jest dbanie o czystość krwi koni tej rasy oraz ich promocja na całym świecie. Konie arabskie są w Polsce już od dwóch wieków, a nazwy naszych stadnin są uczestnikom warszawskiego kongresu dobrze znane. "Polska zawsze była bardzo ważna dla hodowców koni arabskich, to oczywiście głównie słynne hodowle w Janowie Podlaskim czy Białce" - powiedział syryjski hodowca koni arabskich Basil Jadaan.

Tegoroczna 35. już aukcja w Janowie Podlaskim jak co roku przyciągnie wiele osób, które będą gotowe zapłacić setki tysięcy dolarów, aby kupić "polskiego araba". Uważa się, że aukcja w Janowie jest barometrem cen, kształtującym podaż i popyt na całym świecie. Zdaniem ministra rolnictwa Wojciecha Olejniczaka: "polskie aukcje są takim najważniejszym wydarzeniem w życiu każdego hodowcy koni. Zjeżdżają do nas goście z zagranicy, którzy nigdy by do Polski nie przyjechali, gdyby właśnie nie konie arabskie."

Relacja z aukcji w Janowie Podlaskim odbędzie się już w najbliższą sobotę na antenie programu pierwszego Telewizji Polskiej o godzinie 15.45.


POWIĄZANE

ARiMR informuje o wydłużeniu okresu na uzyskanie certyfikatu QAFP lub QMP ułatwi...

27 czerwca 2024 r. ruszy nabór wniosków na inwestycje zapobiegające rozprzestrze...

Ognisko afrykańskiego pomoru świń (ASF) to strata dla hodowcy, producenta, a tak...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę