CTR_80917

Pyton w rejestrze

27 października 2004

Do końca października właściciele egzotycznych zwierząt mają czas na zarejestrowanie swoich pupili. Za niedopełnienie tego obowiązku grozi kara grzywny lub aresztu.

Tak więc do starostwa lub urzędu miasta powinny się jak najszybciej zgłosić osoby, które mają w domu zwierzęta egzotyczne chronione prawem międzynarodowym i nie posiadają dokumentu stwierdzającego legalność pochodzenia lub zezwolenia ministra środowiska. Za gatunki egzotyczne uznawane są m.in. pijawki lekarskie, kameleony, legwany, skorpiony, węże oraz papugi żako.

Mało zgłoszeń 

Do tej pory w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa włocławskiego ratusza egzotyczne zwierzęta zarejestrowało zaledwie pięć osób. - Jeden pan zarejestrował całą ich hodowlę: 6 ptaszników, 4 płazy, 15 gadów oraz ponad 40 ptaków. Znalazły się wśród nich: aksolot meksykański, żółw grecki i pyton królewski - wymienia Maja Skińska, pracownica wydziału. 
15 zgłoszeń wpłynęło do toruńskiego magistratu. - Właściciele rejestrowali po jednym lub dwa zwierzęta. Dominowały legwany - mówi Roman Waraksa , kierownik Referatu Środowiska i Zieleni w UM w Toruniu. 
- Od początku roku 10 osób zarejestrowało egzotyczne zwierzęta. Przeważały legwany zielone. Były też iguany, pytony i jedna papuga Amazonka - wymienia Magdalena Wielgo, inspektor w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska bydgoskiego ratusza.

     Ile to kosztuje? 

Złożenie wniosku - 5 zł, każdy załącznik 50 groszy, a wydanie zaświadczenia o wpisie do - 11 zł. W przypadku śmierci zwierzęcia należy w ciągu 14 dni wykreślić go z rejestru.


POWIĄZANE

Sprawa unijnych rekompensat dla rolników ponoszących straty z powodu afrykańskie...

Nie ma żadnych powodów, by ceny żywca wieprzowego w strefie ochronnej okalającej...

Do stu dwóch wzrosła liczba ognisk afrykańskiego pomoru świń (ASF) u trzody chle...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę