Resort rolnictwa proponuje

18 kwietnia 2007
Pracownicy resortu rolnictwa przygotowali  projekt rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi zmieniającego rozporządzenie w sprawie produkcji produktów pochodzenia zwierzęcego wyprodukowanych na obszarach podlegających ograniczeniom.  Wprowadza on zmianę w przepisach rozporządzenia dotyczących miejsca przeprowadzenia obróbki produktów pochodzenia zwierzęcego w celu wyeliminowania czynnika chorobotwórczego choroby zakaźnej zwierząt.

Jak udało się nam dowiedzieć proponuje się aby zakład , w którym odbędzie się taka obróbka wskazywany był przez powiatowego lekarza weterynarii. Jak informuje resort rolnictwa zmiana dotychczasowego brzmienia  przepisu ust. 2 w & 2 wynika z potrzeby umożliwienia kontynuowania  prowadzenia produkcji w zakładach , które znajdą się na obszarze podlegającym ograniczeniom wydanym na podstawie przepisów o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczania chorób zakaźnych  zwierząt, a które nie są zakładami  zatwierdzonymi zgodnie z artykułem4 ust 2 rozporządzenia ( WE) nr 853/2004. Obecnie projekt rozporządzenia jest przedmiotem szerokich konsultacji społecznych.
Wejście w życie projektowanego rozporządzenia umożliwi  jak zapewnia resort rolnictwa funkcjonowanie zakładów niezatwierdzonych na obszarach podlegającym ograniczeniom w związku z ze zwalczaniem chorób zakaźnych.


POWIĄZANE

Prawie o 42 proc. wzrósł w ubiegłym roku eksport mięsa z Rosji, osiągając 237 ty...

Za dwa tygodnie wejdzie w życie ministerialne rozporządzenie w sprawie restrykcy...

Sztuczna inteligencja do monitoringu trzody chlewnej pomoże rolnikom w Syczuanie...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę