Adama_artemisgoltix_15.02-30.03

Utylizacja do 25 stycznia

15 stycznia 2008
Do 25 stycznia powinny zostać podpisane umowy między zakładami utylizacyjnymi a Agencją Restrukturyzacji. To ostatecznie powinno rozwiązać problemy z płatnościami za transport i utylizację padłych zwierząt. Niestety wciąż nie wiadomo co z rolnikami, którzy z własnej kieszeni płacili po 1 stycznia firmom za odbiór martwych zwierząt.

Do tej pory, gdy rolnikowi padła krowa sprawa była prosta. Zwierzę odbierała firma, która miała podpisaną umowę z Agencją Restrukturyzacji. Rolnik płacił przysłowiową złotówkę i o nic nie musiał się martwić. Niestety od 1 stycznia umowy między Agencją, a przedsiębiorcami nie obowiązują, gdyż ich nie przedłużono. Jeżeli komuś padnie zwierzę gospodarz musi płacić ze swojej kieszeni.

Kazimierz Plocke, wiceminister rolnictwa – „Do 25 stycznia zostaną podpisane umowy z zakładami utylizacyjnymi. Firmy otrzymały oferty i mają przygotować swoje oferty.”

Jeżeli te zapowiedzi sprawdzą się sprawa na cały najbliższy rok zostanie rozwiązana. Niestety wciąż nie jest rozwiązany problem tych rolników, którym zwierzęta padły lub padną między Nowym Rokiem, a 25 stycznia. Wielu z nich zapłaciło firmom utylizacyjnym z własnej kieszeni. Teraz chcą, aby rząd zwrócił im te pieniądze. Resort rolnictwa obiecuje tylko tyle, że powoła specjalny zespół, który zbada tą sprawę. Nie ma gwarancji, że rolnicy otrzymają zwrot poniesionych kosztów.


POWIĄZANE

W odpowiedzi na pismo KRIR w sprawie wprowadzenia zmian do przepisów rozporządze...

Uwagi do projektu Krajowego Planu Strategicznego zgłoszone przez PZHiPTCh „POLSU...

Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu po raz kolejny organizuje ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę