W kolejce po nasienie Apolla

6 kwietnia 2007

W latach 70 i 80 XX wieku na wsi tworzyły się komitety kolejkowe i przyjmowano zapisy na zakup nawozów czy  traktora. Dziś jeśli tylko ma się pieniadze zakupem tych towarów nie ma już problemów. Natomiast kolejki nadal się tworzą ale po zakup  dobrego bydlęcego nasienia .

 W Mazowieckim Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierzat w Łowiczu już z półrocznym wyprzedzeniem rolnicy  skladają zamówienie na nasienie pochodzące od buhaja  o imieniu Apollo  PL 005034928702 z indeksem 151, 2 , który posiada obecnie najwyższą wartość hodowlaną w kraju. To nie żart . aby stać się posiadaczem nasienia pochodzącego od byka nr 1 w Polsce trzeba czekać w kilkumiesięcznej kolejce.

 Hodowcy mówia , że jednak warto. Buhaj ten bowiem charakteryzuje się wysokimi wartościanmi hodowlanymi: dla kg mleka 1579, dla kg tłuszczu  54,4, kg białka 48, 4 oraz prawidłową budową wymienia – 112. Apollo jest synem buhaja holenderskiego Addisona. Natomiast jego matka jest córką Ambitiona. Hodowca tego buhaja jest RZPD IŻ Sp. z.o.o. Smardzów.


POWIĄZANE

W dniu 05 stycznia 2021 r. za pośrednictwem polskiej placówki dyplomatycznej w K...

Od 31. grudnia 2020 r., Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjm...

ARiMR rozpoczyna nabór wniosków o dofinansowanie inwestycji mających na celu och...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę