aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

W łódzkim szkolą rolników

6 listopada 2007
W okresie od 1 października do 31 grudnia 2007 roku oraz od 2 stycznia do 31 marca 2008 na terenie województwa łódzkiego organizowany będzie cykl szkoleń dla rolników w ramach projektu S/24/003/06 „Spełnienie standardów w dziedzinie ochrony środowiska, zwierząt i konsumenta a uzyskanie dopłat bezpośrednich-szkolenia dla rolników na terenie województwa łódzkiego” (Cross Compliance).

 Projekt został ogłoszony i zakontraktowany przez Fundację Programów Pomocy dla Rolnictwa (FAPA) w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego „Restrukturyzacja i modernizacja sektora żywnościowego oraz rozwój obszarów wiejskich 2004 – 2006” (Działanie 1.3 „Szkolenia”) z konsorcjum ABC Poland Sp. z o.o. i Instytut Budownictwa, Mechanizacji i Elektryfikacji Rolnictwa (IBMER) będącym wykonawcą powyższego projektu.
 Celem projektu jest podwyższenie poziomu wiedzy i umiejętności rolników z terenu województwa łódzkiego poprzez czterodniowe, bezpłatne szkolenia.
Szkolenia będą przeprowadzane na terenie każdego powiatu województwa łódzkiego. Każda sesja szkoleniowa obejmować będzie 20 godzin zajęć w formie trzydniowych zajęć wykładowych oraz jednego dnia przeznaczonego na wizytę w gospodarstwie dysponującym wzorcowymi obiektami w aspekcie tematyki wypełniania standardów w dziedzinie ochrony środowiska, zwierząt i konsumenta. Wszystkie szkolenia prowadzone będą przez specjalnie dobranych i wysoko wykwalifikowanych ekspertów. Uczestnicy szkoleń otrzymają kompleksowe materiały szkoleniowe oraz zaświadczenie o ukończeniu szkolenia, które może być traktowane jako jeden z dokumentów potwierdzających realizację przedsięwzięć określonych w planie rozwoju gospodarstw niskotowarowych. Szkolenia będą prowadzone w grupach, które liczyć powinny maksymalnie 30 uczestników. Ponadto realizatorzy projektu zapewniają podczas każdego dnia szkoleniowego wyżywienie.

 
POWIĄZANE

Dobrze utrzymana, produktywna krowa powinna cielić się co roku. Oznacza to, że z...

- Zrównoważona produkcja, m.in. mleka i wołowiny, do której dąży Europa, musi uw...

W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi opracowany został projekt rozporządzenia...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę