EUROPEJSKIE FORUM ROLNICZE 900
aAGROTECH_bilboard

W sprawie identyfikacji i rejestracji zwierząt

16 maja 2006

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych wystąpił . do dyrektora Departamentu Bezpieczeństwa Żywności i Weterynarii w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi z pismem w sprawie założeń do projektu zmian ustawy o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt. KRIR wielokrotnie wskazywała na niewłaściwe wykorzystywanie obecnie działającego SIRZ, prowadzonego przez ARiMR.

- Zaznaczaliśmy, że brak spójności tego systemu z innymi systemami takimi jak np. baza danych o producentach mleka (prowadzona przez ARR), tylko utrudnia właściwe nadzorowanie ewidencji zwierząt gospodarskich w Polsce – mówi Wiktor Szmulewicz, prezes KRIR.

Zarząd KRIR w swoim wystąpieniu zaznaczył m.in., że prowadzenie SIRZ powinno być przekazane w gestię MRiRW lub innej jednostki organizacyjnej oraz konieczne jest bezpośrednie włączenie służb weterynaryjnych w prowadzenie SIRZ celem wprowadzania danych o przemieszczaniu i obrocie zwierząt. Istotne jest również włączenie do systemu podmiotów zajmujących się chowem i hodowlą zwierząt, ich ubojem i przetwórstwem, organizacją rynków rolnych, punktów skupu, targowisk, wystaw, miejsc gromadzenia zwierząt, a także uproszczenie procedur wydawania kolczyków i paszportów dla zwierząt.


POWIĄZANE

Wniosek KRIR w sprawie ekoschematu obszary z roślinami miododajnymidar dla pszcz...

Z nowego sprawozdania EFSA wynika, że unijny sektor hodowli spełnia wymagania us...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę