informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Wiadomość

7 września 2007
Rząd podejmie decyzje zmierzające do uratowania polskiego rybołówstwa; to plan na wypadek, gdyby negocjacje z Komisją Europejską dot. kwot połowowych na Bałtyku nie przyniosły żadnego rezultatu - poinformował w czwartek w Sejmie wiceminister gospodarki morskiej Grzegorz Hałubek.

Komisja Europejska zaproponowała w poniedziałek radykalne redukcje kwot połowowych dorsza na Bałtyku, tłumacząc to katastrofalnie niskim stanem zasobów zarówno stada wschodniego, jak i zachodniego.

Hałubek odpowiadał w Sejmie na pytanie Rafała Wiecheckiego (LPR) dotyczące sytuacji polskiego rybołówstwa bałtyckiego.

Wiceminister przypomniał, że do Polski na zaproszenie premiera Jarosława Kaczyńskiego przyjedzie unijny komisarz ds. rybołówstwa Joe Borg.

Podkreślił, że rząd jest zdeterminowany, by uratować polskie rybołówstwo. "Istotą negocjacji będzie przekonanie KE do wycofania zakazu, a Komisja zastosuje specjalny tryb wycofania zakazu jako niesprawiedliwego i dyskryminującego polskich rybaków" - powiedział Hałubek.

Wiceminister nie ujawnił, jakie decyzje podejmie rząd w celu uratowania polskiego rybołówstwa, gdyby negocjacje nie przyniosły rezultatu. "Najpierw argumenty, a później decyzje" - dodał. Zwrócił uwagę, że z pomocą polskim rybakom przyszedł Parlament Europejski, który skrytykował zasady kwotowania połowów w UE.

KE chce, by kwota na Bałtyku Wschodnim (od portu w Darłowie na wschód) została zmniejszona o 23 proc., z obecnych 40,8 tys. ton do 31,5 tys. ton, zaś na Bałtyku Zachodnim (na zachód od Darłowa) - o 33 proc., z 26,7 tys. do 17,9 tys. ton.
 

POWIĄZANE

W odpowiedzi na wniosek samorządu rolniczego w sprawie dopłat za dobrostan zwier...

29 marca w Śląskowie k. Jutrosina nastąpiło otwarcie nowoczesnej fermy trzody ch...

Zima dobiegła końca, a temperatury są coraz wyższe. O ile dla większości rolnikó...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę