aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Wzrosła cena prosiąt

4 sierpnia 2004

W minionym tygodniu handel odbywał się na 12 targowiskach w regionie północno_wschodnim. Nadal wzrasta cena prosiąt i maleje żyta. Na rynku jest coraz więcej mieszanki zbożowej.

Ceny pszenicy kształtują się obecnie od 52 do 75 zł/q. Najwięcej za to zboże trzeba było zapłacić w piątek w Kolnie (75 zł/q), natomiast najmniej w czwartek w Knyszynie (52 zł/q). Ceny tego zboża w porównaniu do ubiegłego tygodnia nieznacznie spadły.

Żyto jest również tańsze niż w ubiegłym tygodniu. Jego cena waha się obecnie od 35 zł w Kleszczelach do 48 zł w Sopkółce i Knyszynie. W minionym tygodniu można było je kupić na jedenastu targowiskach.

Ceny jęczmienia od ubiegłego tygodnia utrzymują się na takim samym poziomie. W czwartek w Suchowoli można było je kupić po najwyższej cenie – 60 zł. Najmniej płacono za jęczmień w Bielsku Podlaskim – 50 zł. Można było go kupić na dziesięciu targowiskach.

Od ubiegłego tygodnia nie zmieniła się również cena owsa . W Kolnie za te zboże płacono 50 zł/q. Najtaniej owies można było natomiast kupić w Bielsku Podlaskim, gdzie kosztował zaledwie 38 zł za q.

Mieszanką zbożową handlowano na dziesięciu targowiskach. Jej ceny w porównaniu do ubiegłego tygodnia nieznacznie wzrosły. We wtorek w Sokołach płacono za nią nawet 55 zł/q.

Tymczasem ciągle spada cena ziemniaków . W tym tygodniu można było je dostać zaledwie na siedmiu targowiskach. Płacono za nie od 60 gr do 1 zł za kilogram.

Prosięta można było kupić na wszystkich targowiskach. Ich cena po ubiegłotygodniowym spadku znowu wzrosła. Kształtowała się od 250 zł w Sokółce do 360 zł w Szczuczynie.


POWIĄZANE

Dobrostan zwierząt to wspólna sprawa. Wszyscy mamy wpływ na to, jak żyją zwierzę...

W 2023 r. pogłowie bydła i produkcja wołowiny na Ukrainie utrzymywały się w tren...

Grupa Goodspeed, niekwestionowany lider w zakresie wysokospecjalistycznych usług...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę