Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

XXI Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych

16 października 2006

Od czwartku w Poznaniu, na Międzynarodowych Targach Rolniczych Polagra Farm można oglądać XXI Krajową Wystawę Zwierząt Hodowlanych. Krajowy dorobek hodowlany to efekt wieloletniej, twórczej pracy hodowców i naukowców.

„Dzięki ścisłej współpracy resortu rolnictwa ze związkami hodowców zwierząt, udało się nam uzyskać poparcie innych państw członkowskich i przekonać Komisję Europejską do ponownego rozważenia niekorzystnych, według nas, propozycji zmian pomocy krajowej dla polskiej hodowli i hodowców” – powiedział minister Henryk Kowalczyk i wyraził nadzieję, „że dzięki temu w 2007 r. będzie nadal istniała możliwość wspierania przez państwo tego sektora. W trakcie przygotowań są propozycje mające na celu dostosowanie istniejącego systemu dofinansowania postępu biologicznego w produkcji zwierzęcej do kierunków wsparcia hodowli dopuszczonych przez Unię Europejską”. Sekretarz stanu Henryk Kowalczyk poinformował również o przygotowanej w resorcie rolnictwa propozycji modyfikacji systemu płatności bezpośrednich zapewniającej większe dopłaty do powierzchni paszowej dla rolników utrzymujących zwierzęta. Poinformował także, że prowadzone są działania nad utworzeniem, na wzór funkcjonującego Funduszu Promocji Mleczarstwa, podobnych funduszy również w branży mięsnej.

Minister serdecznie podziękował wszystkim hodowcom i ich organizacjom za ścisłą współpracę z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi – „Wasza pomoc i doświadczenie, które wykorzystujemy w naszej codziennej pracy, są nieocenione”.


POWIĄZANE

Na początku września w Brukseli odbyło się posiedzenie grupy roboczej „Wołowina ...

Pogłowie świń, a tym samym produkcja trzody chlewnej, spadła w całej Unii Europe...

Na unijnym rynku trzody chlewnej presja cenowa stopniowo ustępuje. W notowaniach...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę