XXI Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych

16 października 2006

Od czwartku w Poznaniu, na Międzynarodowych Targach Rolniczych Polagra Farm można oglądać XXI Krajową Wystawę Zwierząt Hodowlanych. Krajowy dorobek hodowlany to efekt wieloletniej, twórczej pracy hodowców i naukowców.

„Dzięki ścisłej współpracy resortu rolnictwa ze związkami hodowców zwierząt, udało się nam uzyskać poparcie innych państw członkowskich i przekonać Komisję Europejską do ponownego rozważenia niekorzystnych, według nas, propozycji zmian pomocy krajowej dla polskiej hodowli i hodowców” – powiedział minister Henryk Kowalczyk i wyraził nadzieję, „że dzięki temu w 2007 r. będzie nadal istniała możliwość wspierania przez państwo tego sektora. W trakcie przygotowań są propozycje mające na celu dostosowanie istniejącego systemu dofinansowania postępu biologicznego w produkcji zwierzęcej do kierunków wsparcia hodowli dopuszczonych przez Unię Europejską”. Sekretarz stanu Henryk Kowalczyk poinformował również o przygotowanej w resorcie rolnictwa propozycji modyfikacji systemu płatności bezpośrednich zapewniającej większe dopłaty do powierzchni paszowej dla rolników utrzymujących zwierzęta. Poinformował także, że prowadzone są działania nad utworzeniem, na wzór funkcjonującego Funduszu Promocji Mleczarstwa, podobnych funduszy również w branży mięsnej.

Minister serdecznie podziękował wszystkim hodowcom i ich organizacjom za ścisłą współpracę z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi – „Wasza pomoc i doświadczenie, które wykorzystujemy w naszej codziennej pracy, są nieocenione”.


POWIĄZANE

Budowa ogrodzenia wzdłuż granicy Polski z Białorusią i Ukrainą, które uniemożliw...

Do połowy marca do Sejmu powinien trafić projekt specustawy ws. budowy płotu wzd...

Zgodnie ze wstępnymi danymi GUS pogłowie świń w grudniu 2017 r. wyniosło 11,9 ml...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę