aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Z obrad Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi

30 kwietnia 2007
Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi w dniu 25 kwietnia 2007 r.,  przeprowadziła pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt oraz ustawy o weterynaryjnej kontroli granicznej .

Celem projektowanej ustawy jest wprowadzenie do ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt nowych rozwiązań mających na celu szybkie dostosowywanie polskiego prawa wewnętrznego do zmieniających się postanowień i rozwiązań ustawodawstwa wspólnotowego w zakresie zwalczania chorób zakaźnych zwierząt.

Po zakończeniu pierwszego czytania, Komisja skierowała projekt do podkomisji nadzwyczajnej, której przewodniczącym został poseł Kazimierz Gołojuch (PiS).
Komisja rozpatrzyła  też sprawozdanie podkomisji nadzwyczajnej o rządowym projekcie ustawy o organizacji hodowli i rozrodzie zwierząt gospodarskich

Projekt ten ma na celu wykonanie prawa Unii Europejskiej. Reguluje sprawy z zakresu hodowli i oceny wartości użytkowej i hodowlanej, ochrony zasobów genetycznych, prowadzenia ksiąg hodowlanych i rejestrów, a także nadzoru nad hodowlą i rozrodem zwierząt gospodarskich.

Komisja przyjęła  również poprawkę doprecyzowującą przepisy dotyczące rozrodu naturalnego w gospodarstwach produkcyjnych (nie hodowlanych), których nie dotyczy obowiązek korzystania z reproduktorów wpisanych do ksiąg albo rejestrów.
POWIĄZANE

Dobrze utrzymana, produktywna krowa powinna cielić się co roku. Oznacza to, że z...

- Zrównoważona produkcja, m.in. mleka i wołowiny, do której dąży Europa, musi uw...

W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi opracowany został projekt rozporządzenia...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę