EUROPEJSKIE FORUM ROLNICZE 900

Zabawki dla świń

30 stycznia 2003

Brukselscy biurokraci, dbając o zdrowie, zwłaszcza psychiczne, trzody chlewnej, przygotowali kontrowersyjne rozporządzenie. Zgodnie z nim, farmerzy mają 90 dni na zakup zabawek dla świń. W Wielkiej Brytanii nowe prawo wejdzie w życie w przyszłym tygodniu. Dlaczego rolnicy powinni wrzucać gumowe przedmioty do chlewów?

Według oficjalnych zaleceń Brukseli świnie powinny otrzymać tzw. materiał manipulacyjny. Brytyjski Departament do spraw Środowiska zdefiniował ten termin jako „piłki”, „piłki futbolowe”, bądź też do „piłki do koszykówki”. Unijne dyrektywy mówią także o obowiązku wymiany przedmiotów świńskiej uciechy po to, by zwierzęta za bardzo się nie nudziły.

Mniej zabawnym elementem nowych zarządzeń są konsekwencje, jakie będą grozić farmerom, którzy nie zamienią swych chlewów w „stadiony”. Grozi im 1000 funtów grzywny lub kara więzienia do 3 miesięcy.

Jak powiedział dziennikarzom jeden z brytyjskich hodowców, już przeprowadził próby z pluszowymi misiami. Jego świnie okazały się jednak mało opiekuńcze i w ciągu 5 minut rozerwały zabawki na strzępy. Farmerzy mają ochotę zrobić to samo z biurokratami z Brukseli.

Ciekawe kiedy dla krów farmerzy zaczną kupować sukienki. Czyżby krowia krawcowa to zawód przyszłości?


POWIĄZANE

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych żwrócił się do resortu rolnictwa o stworzeni...

Czasy, w których rolnik spontanicznie dobierał kierunek upraw i zasiadał do wios...

ZZR KORONA apeluje o jak najszybsze wznowienie rozporządzenia do  programów dla ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę