Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Żadnej świni się nie upiecze

11 lutego 2003

Austria przeznaczyła 16,1 mln euro na budowę bazy danych ewidencji trzody chlewnej. Od października 2003 r. rozpocznie się znakowanie zwierząt.

Każde prosię po urodzeniu będzie otrzymywać znaczek identyfikacyjny rejestrowany w centralnej bazie, w której też będą odnotowywane fakty dotyczące sprzedaży, zmiany miejsca pobytu zwierzęcia itd. Dane te będą przechowywane przez 3 lata po uboju zwierzęcia. Budowa bazy danych ma się zakończyć w październiku 2004 r.

W Austrii znajduje się 75 tys. gospodarstw, w których utrzymuje się 3,5 mln świń. Krajowa samowystarczalność w produkcji wieprzowiny sięga 100%. Spożycie tego mięsa wynosi blisko 60 kg na osobę rocznie – w Europie wyższe spożycie wieprzowiny notuje się tylko w Danii i w Hiszpanii. Zbudowanie bazy danych ma na celu przede wszystkim zwiększenie skuteczności zapobiegania chorobom i zwalczania ich. Zgodnie z rozporządzeniem Unii Europejskiej, każdy kraj członkowski powinien utworzyć bazy danych pozwalające na zapobieganie rozprzestrzenianiu się chorób zwierząt. Są one budowane obecnie w Danii, Holandii i Niemczech.


POWIĄZANE

Na początku września w Brukseli odbyło się posiedzenie grupy roboczej „Wołowina ...

Pogłowie świń, a tym samym produkcja trzody chlewnej, spadła w całej Unii Europe...

Na unijnym rynku trzody chlewnej presja cenowa stopniowo ustępuje. W notowaniach...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę