informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Polskie drogi coraz bezpieczniejsze – liczba wypadków zmalała o 7%

11 lutego 2016
Polskie drogi coraz bezpieczniejsze – liczba wypadków zmalała o 7%

Polskie drogi są coraz bezpieczniejsze. Jak wynika z policyjnych statystyk, w 2015 r. w porównaniu do roku 2014 o 7% spadła w Polsce liczba wypadków drogowych, o blisko 10% zabitych na drogach i o ponad 7% rannych. Co miało wpływ na tak znaczący wzrost bezpieczeństwa?

„Na podstawie analizy poprzednich lat można jednoznacznie stwierdzić, że wprowadzenie nowych przepisów drogowych zdecydowanie poprawiło bezpieczeństwo” – zaznacza w wywiadzie z serwisem infoWire.pl Agnieszka Himel z portalu Korkowo.pl. Kierowcy zdejmują nogę z gazu, bo boją się utraty prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o 50 km/h. W 2015 r. dokument uprawniający do prowadzenia auta zabrano ponad 160 tys. osób, z czego przeszło 128 tys. kierowców straciło go za jazdę pod wpływem alkoholu.

Z roku na rok po naszych drogach jeździ coraz więcej samochodów wyposażonych w nowoczesne systemy wspomagające kierowców. „Nowością dotyczącą systemów nawigacyjnych jest wynagradzanie kierowców za bezpieczną jazdę. Zebrane punkty można wymienić na zniżkę podczas zakupu ubezpieczenia OC” – zauważa rozmówczyni.

Nie da się ukryć, że poprawie uległy też świadomość polskich użytkowników aut oraz kultura jazdy. Nie wolno jednak spocząć na laurach. „Trzeba edukować dzieci i młodzież, bo to przyszli kierowcy, a także innych uczestników ruchu: pieszych, rowerzystów, motocyklistów” – twierdzi ekspertka.

W zwiększaniu bezpieczeństwa pomagają również liczne inwestycje w infrastrukturę drogową. Miasta powinny budować drogi dwujezdniowe, bo na nich dochodzi do mniejszej liczby wypadków. Ponadto stale należy rozbudowywać system chodników, ścieżek rowerowych i przejść dla pieszych.

infowire.pl


POWIĄZANE

W połowie czerwca właściciele i fani terenowych Toyot już po raz piąty spotkają ...

Colian, zgodnie z tradycją, z okazji Wielkanocy proponuje konsumentom specjalną,...

Ukojenie umysłu, harmonia dla ciała. Linia inspirowana barwami natury.  


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę