Targi_china_210519-750

Jak czytać etykiety? Przewodnik po etykietach

Etykieta produktu jest źródłem najważniejszych informacji z punktu widzenia zdrowia i samopoczucia. Niestety, nadal większość z nas nie czyta etykiet w trakcie zakupów[1]. Dlaczego warto to robić i na co szczególnie zwrócić uwagę podpowiada Katarzyna Zadka – technolog żywności, dietetyk w programie edukacyjnym „Żyj smacznie i zdrowo”.

8 stycznia 2016

Zagwarantuj sobie śnieg na stoku

Jeśli nie zdążyłeś jeszcze wyciągnąć nart lub deski snowboardowej ze schowka, to już najwyższa pora. Sezon narciarski trwa. I nie ma co czekać na ostatnią chwilę z rezerwacją wyjazdu – biura podróży przygotowują coraz więcej ofert z „gwarancją śniegu”.

8 stycznia 2016

TAURON Dystrybucja z nową linią 110 kV

W krakowskim oddziale TAURON Dystrybucja pracuje już nowa dwutorowa linia 110 kV do stacji elektroenergetycznej Białka Tatrzańska. Inwestycja poprawi pewność zasilania mieszkańców gminy i daje możliwości rozwoju regionu.

8 stycznia 2016

Podróże ze Sky4Fly.net: Przewodnik po najbardziej żywiołowych restauracjach świata

Woda, ziemia, powietrze i ogień – zapraszamy na przegląd czterech restauracji, które na nowo definiują pojęcie posiłku na łonie natury.

8 stycznia 2016

Siano, buraki, owies i kukurydza w menu białowieskich żubrów

Ok. 200 ton siana, 100 ton sianokiszonki, 50 ton buraków, 35 ton owsa i 10 ton kukurydzy zgromadzono z myślą o zimowym dokarmianiu żubrów żyjących w polskiej części Puszczy Białowieskiej. Tamtejsze stado jest największe w kraju, liczy ponad 500 sztuk.

6 stycznia 2016

Orzechy dobre na serce

Masz problemy z wysokim poziomem cholesterolu i triglicerydów? Boisz się choroby wieńcowej, zastanawiasz się, jak zadbać o kondycję swojego układu krążenia... Naukowcy podpowiadają - jedz orzechy, a zwłaszcza pistacje! Nie od dziś wiadomo, że ...

5 stycznia 2016

Witamina C leczy wszystko od przeziębień, a na raku kończąc

Witamina C ma ogromne znaczenie dla zdrowia człowieka. Zauważono, że osoby przebywające długo w miejscach bez wystarczającego zaopatrzenia w pożywienie, niezwykle łatwo zapadali na różne choroby. Kiedyś tego procesu nie rozumiano, ale teraz już ...

5 stycznia 2016

Krowy stoją, bo jest im ciepło

Przegrzane krowy częściej przebywają w pozycji stojącej niż w leżącej, zatem ich obserwowanie może pomóc utrzymać je w dobrym zdrowiu - wynika z badań naukowców z University of Arizona i Northwest Missouri State University.

5 stycznia 2016

Preparat z kapusty zastąpi pestycydy w ochronie roślin

Naukowcy znaleźli przepis na wyciśnięcie maksymalnej ilości soku z kapusty i wydzielenie zawartych w nim substancji grzybobójczych i bakteriobójczych. Wytworzony na bazie soku preparat może zastąpić środki chemiczne używane do ochrony roślin czy owoców.

5 stycznia 2016

Grille otwarte wciąż najbardziej popularne wśród Polaków. Powoli rośnie też zainteresowanie bardziej praktycznymi grillami zamkniętymi

W sezonie wiosenno-letnim Polacy wciąż bardzo chętnie grillują. Obecnie duży wybór grilli sprawia, że klienci zaczynają rezygnować z otwartych grilli, opalanych węglem drzewnym, na rzecz tych zamkniętych oraz elektrycznych czy gazowych, które można ...

5 stycznia 2016
Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę