Jakość, świadomość i chęć rozwoju – główne cechy branży gastronomicznej w raporcie „Polska na Talerzu 2015”

Warszawa, 12 stycznia 2016 r.: 59% badanych profesjonalistów sektora gastronomii oceniło potencjał rynku jako rosnący, a blisko 70% z nich deklaruje chęć wprowadzania nowych trendów w swoim lokalu - potwierdza raport „Polska na Talerzu 2015” przygotowany w oparciu o badanie branży gastronomicznej.

14 stycznia 2016

W Wielkiej Brytanii whisky w odwrocie

W ostatnich latach miłość poddanych Elżbiety II do whisky znacznie osłabła – wynika z danych zebranych przez brytyjskie Biuro Statystyk Narodowych (ONS).

11 stycznia 2016

Bezpieczny chodnik po opadach śniegu

Każdy opad śniegu, nawet niewielki, zwłaszcza przy temperaturze poniżej zera, staje się wyzwaniem. Zazwyczaj rano okazuje się, że trzeba odśnieżyć chodnik przed domem, podjazd, by zapewnić bezpieczne przejście i poruszanie się samochodów. Odśnieżanie wymaga czasu i wysiłku, które można zminimalizować stosując odpowiednie urządzenia i przestrzegając podstawowej zasady jaką jest systematyczność.

8 stycznia 2016

700 tabliczek czekolady może pomóc zaoszczędzić setki ton opakowań. Nestlé chce produkować 100000 ton opakowań mniej do 2017 roku

Firma Nestlé w swoim szwajcarskim laboratorium przeprowadziła niedawno wyjątkowe badania. Wzięła pod lupę 700 tabliczek czekolady, poddając je rozmaitym testom mierzącym wpływ wilgoci, tlenu i światła na produkt. Badanie pozwoli dobrać optymalne opakowania i daty ważności produktów. Do 2017 roku Nestlé chce zmniejszyć ilość wykorzystywanych opakowań aż o 100 000 ton!

8 stycznia 2016

Czujniki ciśnienia w oponach nowym kosztownym wymogiem

Ciśnienie w kołach wpływa na prowadzenie pojazdu, bezpieczeństwo oraz zużycie paliwa. A ponieważ 40% kierowców nie monitoruje poziomu ciśnienia opon, w nowych samochodach obowiązkowo instaluje się czujniki, które odpowiadają za jego kontrolę. Niestety, wiąże się to z kosztownymi wydatkami.

8 stycznia 2016

Znaczek Poczty Polskiej z Europejską Stolicą Kultury 2016

15 stycznia br. Poczta Polska wprowadzi do obiegu znaczek „Wrocław – Europejska Stolica Kultury 2016”, który już dziś został zaprezentowany podczas konferencji prasowej organizowanej we Wrocławiu przez Urząd Miasta Wrocławia i Biuro Festiwalowe IMPART.

8 stycznia 2016

Powstał film o wiejskim konstruktorze aparatu fotograficznego

Powstał film zatytułowany "Światłoczuły" opowiadający o rolniku z Sądecczyzny Wojciechu Migaczu, który ponad sto lat temu własnoręcznie skonstruował aparat fotograficzny i dokumentował życie Lachów sądeckich.

8 stycznia 2016

Magię Bergen najlepiej odkrywać zimą

Nazywane bramą do krainy fiordów, jest pełnym historii i tradycji, drugim co do wielkości miastem w Norwegii. Bergen, miejsce o uroku i atmosferze małego, portowego miasteczka, przez cały rok tętni życiem. Zachwyca szczególnie zimą.

8 stycznia 2016

Zimowe kontuzje. Jak sobie z nimi radzić?

Sporty zimowe, choć dostarczają nam wiele atrakcji niosą za sobą ryzyko kontuzji. Podczas zimowych szaleństw często dochodzi do różnego rodzaju urazów. Niezwykle łatwo o stłuczenia, można naciągnąć mięśnie czy też skręcić kostkę. Jak wówczas zadbać o nasze zdrowie?

8 stycznia 2016

Nie tylko Rio, czyli karnawałowa Europa

Ledwo ucichło echo fajerwerków i otwieranych butelek szampana z okazji Nowego Roku, a przed nami kolejna okazja do świetnej zabawy, czyli karnawał. Parady, muzyka, bale i tańce, przywdziewanie kolorowych masek – ile narodów, tyle pomysłów na świętowanie. Aby wziąć udział w niesamowitej imprezie, nie musisz wcale lecieć do Rio de Janeiro – dowiedz się, do których miast Europy warto wybrać się na karnawałową zabawę.

8 stycznia 2016
Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę