aaa_TSW_2023
CTR_2023

650 mln zł na dopłaty do paliwa rolniczego

18 stycznia 2006

650 mln zł jest przeznaczone na realizację ustawy dotyczącej dopłat do paliwa rolniczego; według wstępnych obliczeń, rolnicy otrzymają 50 zł dopłaty za hektar ziemi - poinformował w piątek premier Kazimierz Marcinkiewicz na spotkaniu z rolnikami w Błędowie w powiecie grójeckim na Mazowszu.

Rządowy projekt ustawy przewiduje, że dopłaty byłyby wypłacane dwa razy w roku na podstawie faktur za paliwo. Rada Ministrów ma zatwierdzić projekt ustawy we wtorek.

"Mamy nierówne warunki startu w porównaniu do rolnictwa niemieckiego czy francuskiego. Właśnie dlatego chcemy dodatkowe środki na dopłaty do paliwa rolniczego, żeby chociaż jeszcze troszkę pomóc polskiemu rolnictwu +dobić+ się do tego, co jest w rolnictwie tamtych krajów" - powiedział premier.

Podkreślił, że polskie rolnictwo ma jedną rzecz lepszą - mniej i wcześniej nawożone gleby.

"Jest w tej chwili w Europie moda na zdrową żywność, która zależy od gleby. My mamy szansę i możliwość to wykorzystać, ale oczywiście z tego nic nie wyjdzie, jeśli nie przeprowadzimy naprawy państwa" - mówił do rolników szef rządu.

Premier dodał, że w wyniku zmian w systemie wypłat w zakresie pomocy społecznej dla rodzin rolniczych, jest dla nich dodatkowy miliard złotych. "Do tej pory korzystało z tego systemu około 900 tys. rodzin rolniczych, a teraz o 600 tys. więcej, czyli 1,5 mln rodzin" - powiedział Marcinkiewicz.

Oprócz tego będzie o około 300 mln zł więcej na stypendia dla dzieci i młodzieży oraz 600 mln na dożywianie miliona uczniów przez cały rok szkolny.


POWIĄZANE

Części John Deere to towar niezawodny i niezwykle precyzyjny. Ich zastosowanie g...

Case IH jest amerykańskim producentem maszyn rolniczych. To jedna z największych...

Problemy podczas żniw. Jak rozwiązania dotyczące dostępu do części zamiennych po...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę