Adama_poleposition_15.03_30.04

Ciągnik z Mrągowa zajmuje pierwsze miejsce w Mołdawii.

25 marca 2015
Ciągnik rolniczy Farmtrac 685 DT, zaprojektowany i wyprodukowany w mrągowskiej fabryce Farmtrac zajął pierwsze miejsce w konkursie „Przydatne dla Mołdawii”, który odbył się podczas 28 targów sprzętu rolniczego MOLDAGROTECH w Mołdawii, 4-7 marca.
 W ten sposób doceniono walory użytkowe oraz rozwiązania techniczne stosowane w ciągnikach z Mrągowa.

Nagrodę za wygraną w konkursie wręczał Pan Ion Sula Minister Rolnictwa i Przemysłu Spożywczego Mołdawii, którego resort również współorganizatorem targów.

- To szczególne wyróżnienie nie tylko dla firmy Farmtrac, ale dowód uznania dla całej naszej mrągowskiej załogi. Pragnę tu pokreślić, że bez zaangażowania i twórczego podejścia całego zespołu nie byłoby możliwe osiągniecie jakości i poziomu technicznego pozwalającego na takie uznanie. – skomentował Andrzej Kublik, Dyrektor Generalny Farmtrac Tractors Europe – to najlepszy dowód , iż Polak potrafi i że na Mazurach można budować światowej klasy ciągniki.

- Wprowadzenie nowego produktu na bardzo konkurencyjny rynek mołdawski wymaga nie tylko zapewnienia najlepszych rozwiązań technicznych i ekonomicznych, ale też odpowiedniego przygotowania sprzętu, gdyż bardzo wymagające warunki naturalne (ciężkie i najżyźniejsze gleby w Europie) tu panujące eliminują znaczącą część sprzętu. Sprawdzają się tylko najlepsi – powiedział Jurij Borta reprezentujący Farmtrac na wystawie.

MOLDAGROTECH to największe wydarzenie tego rodzaju w regionie. W tym roku targi przyciągnęły blisko 15.000 odwiedzających. Swoje produkty zaprezentowało ponad 100 wystawców z niemal wszystkich krajów Europy, wśród nich największy krajowy producent ciągników rolniczych z Mrągowa.

Ciągnik rolniczy Farmtrac 685 DT wyposażony był w fabrycznie zamontowany ładowacz Ł106 A wyprodukowany przez mrągowską fabrykę Agromasz.

POWIĄZANE

Za kilka tygodni rozpocznie się sezon zbioru paszy zielonej. Przed rolnikami, kt...

Wysoka wydajność, nowoczesne technologie oraz pakiety wpływające na komfort prac...

Robert Kawęcki, 42-letni rolnik z woj. lubelskiego został zwycięzcą konkursu Jeś...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę