Ciągnikowe szaleństwo w Bednarach

29 września 2003

W ogromny park maszynowy zmieniły się podpoznańskie Bednary. Zorganizowano tam Międzynarodową Wystawę Rolniczą Agro-Show. Na ponad trzydziestu hektarach wystawiane są m.in. najnowsze ciągniki, opryskiwacze, kombajny i ładowarki.

W Bednarach okazało się, że najnowocześniejsze ładowarki rolnicze nie tylko transportują zebrane z pola siano, ziemniaki czy burak, ale potrafią też równocześnie jechać na przednich kołach i skręcać.

Jak mówią rolnicy - najważniejszą maszyną w gospodarstwie jest ciągnik. Najnowsze modele pokazywane na Agro-Show to maszyny wyposażone w nawet sześciocylindrowe silniki o niskim zużyciu paliwa i małej emisji spalin. Są też bardzo wygodne dla kierowcy.

Jednak za komfort i jakość trzeba zapłacić i to nie mało. Ciągnik najnowszej generacji ma wartość okazałej willi. Kosztuje ponad pięćset tysięcy złotych. Mimo tak drogich cen są rolnicy, którzy uważają, że w Unii przetrwają tylko ci, którzy zainwestują w nowoczesne maszyny. Większość rolników mówi jednak wprost, że na nowoczesne maszyny ich po prostu nie stać.

W tym roku na Agro-Show urządzenia rolnicze prezentuje ponad trzystu wystawców z Polski i zagranicy. Impreza w Bednarach pod Poznaniem potrwa do 29 września.


POWIĄZANE

Podczas rozpoczynającej się 19 września Międzynarodowej Wystawy Rolniczej Agro S...

Ciągnik John Deere 6250R wyposażony w zgrabiarkę czterokaruzelową Kuhn Gyrorake ...

Continental, firma technologiczna i producent opon, kontynuuje rozwój działalnoś...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę