informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Ciągnikowe szaleństwo w Bednarach

29 września 2003

W ogromny park maszynowy zmieniły się podpoznańskie Bednary. Zorganizowano tam Międzynarodową Wystawę Rolniczą Agro-Show. Na ponad trzydziestu hektarach wystawiane są m.in. najnowsze ciągniki, opryskiwacze, kombajny i ładowarki.

W Bednarach okazało się, że najnowocześniejsze ładowarki rolnicze nie tylko transportują zebrane z pola siano, ziemniaki czy burak, ale potrafią też równocześnie jechać na przednich kołach i skręcać.

Jak mówią rolnicy - najważniejszą maszyną w gospodarstwie jest ciągnik. Najnowsze modele pokazywane na Agro-Show to maszyny wyposażone w nawet sześciocylindrowe silniki o niskim zużyciu paliwa i małej emisji spalin. Są też bardzo wygodne dla kierowcy.

Jednak za komfort i jakość trzeba zapłacić i to nie mało. Ciągnik najnowszej generacji ma wartość okazałej willi. Kosztuje ponad pięćset tysięcy złotych. Mimo tak drogich cen są rolnicy, którzy uważają, że w Unii przetrwają tylko ci, którzy zainwestują w nowoczesne maszyny. Większość rolników mówi jednak wprost, że na nowoczesne maszyny ich po prostu nie stać.

W tym roku na Agro-Show urządzenia rolnicze prezentuje ponad trzystu wystawców z Polski i zagranicy. Impreza w Bednarach pod Poznaniem potrwa do 29 września.


POWIĄZANE

Zwiększenie szans uczniów na rynku pracy, codzienne obcowanie z innowacyjnymi ma...

Doskonale radzi sobie w gospodarstwie i efektywnie wykorzystuje nowoczesne techn...

Niemal 60-letnia tradycja, 8 500 ha ziemi przeznaczonej pod uprawę, 9 000 sztuk ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę