aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Ciągnikowe szaleństwo w Bednarach

29 września 2003

W ogromny park maszynowy zmieniły się podpoznańskie Bednary. Zorganizowano tam Międzynarodową Wystawę Rolniczą Agro-Show. Na ponad trzydziestu hektarach wystawiane są m.in. najnowsze ciągniki, opryskiwacze, kombajny i ładowarki.

W Bednarach okazało się, że najnowocześniejsze ładowarki rolnicze nie tylko transportują zebrane z pola siano, ziemniaki czy burak, ale potrafią też równocześnie jechać na przednich kołach i skręcać.

Jak mówią rolnicy - najważniejszą maszyną w gospodarstwie jest ciągnik. Najnowsze modele pokazywane na Agro-Show to maszyny wyposażone w nawet sześciocylindrowe silniki o niskim zużyciu paliwa i małej emisji spalin. Są też bardzo wygodne dla kierowcy.

Jednak za komfort i jakość trzeba zapłacić i to nie mało. Ciągnik najnowszej generacji ma wartość okazałej willi. Kosztuje ponad pięćset tysięcy złotych. Mimo tak drogich cen są rolnicy, którzy uważają, że w Unii przetrwają tylko ci, którzy zainwestują w nowoczesne maszyny. Większość rolników mówi jednak wprost, że na nowoczesne maszyny ich po prostu nie stać.

W tym roku na Agro-Show urządzenia rolnicze prezentuje ponad trzystu wystawców z Polski i zagranicy. Impreza w Bednarach pod Poznaniem potrwa do 29 września.


POWIĄZANE

Case IH jest amerykańskim producentem maszyn rolniczych. To jedna z największych...

Części John Deere to towar niezawodny i niezwykle precyzyjny. Ich zastosowanie g...

Najnowsza edycja badania „Leasing Index” zrealizowanego przez Santander Leasing ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę