aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Dla a ciągników Case IH „w rozmiarze XXL”

10 kwietnia 2015
Rozpoczyna się sezon uprawy roślin paszowych. Dla marki Case IH to doskonały moment na wprowadzenie nowej serii zastosowań dla dużych ciągników serii Quadtrac:  podnośnik przedni maksymalizujący i tak już szeroki zakres zastosowań ciągnika „w rozmiarze XXL”.Teraz, oprócz standardowych prac uprawowych, w których ciągniki Quadtrac wyrobiły sobie doskonałą reputację ze względu na niezrównane właściwości jezdne (w szczególności, gdy użytkownikowi zależało na świetnym przenoszeniu mocy na podłoże i ochronie gleby), przed serią Quadtrac otwierają się zupełnie nowe możliwości.
Już podczas poprzednich zbiorów kukurydzy na kiszonkę ciągniki Quadtrac okazały się bardzo wydajne w zakresie napełniania i ubijania zawartości silosów przejazdowych. Wyposażony w podnośnik przedni i 5-metrową osłonę Quadtrac rozrzuca w czasie jednego przejazdu aż 53 metry sześcienne kiszonki kukurydzianej. Równomierny rozkład masy ciągnika Quadtrac i sama jego masa zapewniają optymalne ubijanie bez konieczności stosowania dodatkowych obciążników.Doświadczenie pokazuje, że dzięki wysokiej wydajności jeden ciągnik Quadtrac może zastąpić dwa konwencjonalne ciągniki kołowe. Również podczas testu polowego Quadtrac 620 wykazał znacznie niższe zużycie paliwa niż maszyny firm konkurencyjnych – średnie zużycie było o 8 litrów niższe niż w przypadku dużych ciągników innych marek. W bezpośrednim starciu z ciągnikami kołowymi Quadtrac również zachęcał do siebie doskonałymi możliwościami pokonywania pochyłości nawet na stromych i wysokich silosach.

Wraz ze znacznym rozszerzeniem gamy zastosowań rośnie również rentowność ciągników Quadtrac w przedsiębiorstwach usługowych i dużych gospodarstwach rolnych wytwarzających biogaz lub produkty mleczne. Ponadto, specjaliści Case IH zamierzają zaproponować kolejne zastosowania w dziedzinie nawożenia organicznego. Ze względu na niewielki nacisk na glebę przewiduje się wysoką wydajność przy rozrzucaniu gnojowicy  i osadów fermentacyjnych.  – To doskonale wpisuje się w znany już zestaw zalet serii Quadtrac. Dzięki odpowiednim rozwiązaniom w zakresie przenoszenia napędu ciągniki Quadtrac umożliwiają skuteczną ochronę gleby. Wydajność i ciągłość robocza systemu wzrasta jeszcze bardziej, jeśli uwzględnimy możliwość rozpoczynania poszczególnych prac wcześniej w sezonie i prowadzenia ich dłużej po zapadnięciu zmroku. Zalety te są szczególnie cenne w obliczu nowych przepisów dotyczących rozrzucania gnojowicy – ocenia Ulrich Sommer, Product Marketing Manager odpowiedzialny za rozwój produktu serii Quadtrac w Case IH.
Opracował: Obi oba

POWIĄZANE

Wałek przekaźnika mocy rurowy, znany również jako wałek odbioru mocy (WOM), to k...

Case IH jest amerykańskim producentem maszyn rolniczych. To jedna z największych...

Najnowsza edycja badania „Leasing Index” zrealizowanego przez Santander Leasing ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę