aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Epios czeka na rolników

10 października 2006

23 września 2006 r., podczas wystawy AGRO SHOW, został zainaugurowany największy w Europie Program w zakresie ochrony maszyn rolniczych przed awariami układów hydraulicznych. Na każdego uczestnika czeka darmowy, wysokiej klasy olej do dowolnie wybranych maszyn: ciągników, kombajnów oraz innych maszyn samobieżnych a także unikalny System Filtracji Bocznikowej (MicroSystem), zabezpieczający przed awariami.

Celem Programu jest uświadomienie właścicielom maszyn i ich użytkownikom, w jakim stopniu działania profilaktyczne, stosowane materiały oraz dobre praktyki w zakresie gospodarki olejowej, przyczyniają się do eliminacji awarii maszyn, wydłużenia ich żywotności oraz spadku kosztów ich eksploatacji. Program potrwa 3 lata, a praktyczne działania zaczną się zimą. Na zgłoszenia EPIOS czeka do końca roku. Pomysłodawcą i głównym organizatorem Programu jest EPIOS, czyli edukacyjny program Międzynarodowego Towarzystwa Olejowego założony w listopadzie 2004 roku przez Jakuba Dejewskiego. Misją EPIOS jest upowszechnianie wiedzy o najnowszych rozwiązaniach z dziedziny zaawansowanej gospodarki olejowej

ZASADY UCZESTNICTWA
Do Programu zgłosić się może każdy. O udziale w Programie decydować będzie kolejność zgłoszeń. Uczestnicy mogą zgłosić dowolną liczbę maszyn, jednakże do Programu nie zostanie zakwalifikowanych więcej niż 4 maszyny. Po zgłoszeniu maszyny zostaną zweryfikowane pod względem technicznym. Może się więc zdarzyć, że niektóre maszyny nie przejdą tego etapu. Wówczas wnioskodawca będzie mógł zgłosić inną maszynę. W kolejnym etapie EPIOS dostarczy jednorazowo darmowy olej oraz zamontuje na własny koszt System Filtracji Bocznikowej – MicroSystem. Koszty eksploatacyjne w trakcie trwania Programu będzie pokrywał Uczestnik, czyli normalnie, tak jak robił to wcześniej: wymiana oleju i filtrów w określonym czasie. Ze względu na wysoką wartość MicroSystemu, uczestnik będzie zobowiązany do wpłacenia kaucji, która w zależności od modelu zgłoszonej maszyny wyniesie od 1 do 2 tys. zł. Podczas Programu EPIOS będzie badało olej i na podstawie wyników analiz zalecało optymalne działania eksploatacyjne. Działania te pozwolą obniżyć koszty eksploatacji, zredukować liczbę awarii, w konsekwencji pozwolą wydłużyć żywotność danej maszyny. Analizy olejowe pomogą natomiast ustalić najbardziej efektywny czas wymiany środków smarnych i filtrów w poszczególnych maszynach. Uczestnik otrzyma na koniec Programu RAPORT dla każdej maszyny, uczestniczącej w Programie, z którego dowie się, jak eksploatować daną maszynę, by zrobić to możliwie najbezpieczniej, najtaniej i najefektywniej. Przy okazji spotkań będą się odbywały darmowe szkolenia oraz prezentacje. Wyniki analiz będą udostępniane na bieżąco Uczestnikom na specjalnym portalu www.epios.org.pl. – mówi Jakub Dejewski

Sponsorem Strategicznym „ds. środków smarnych” Programu jest firma MODEX OIL, która zabezpiecza uczestnikom najwyższej klasy olej do układów hydraulicznych VECO AGRI. Sponsorem Strategicznym „ds. gospodarki olejowej” Programu jest NTZ i AQM Technologies Polska, które zabezpieczają uczestnikom najnowszą technologię w zakresie ochrony układów hydraulicznych przed awariami – Systemy Filtracji Bocznikowej.

Patronat Honorowy nad Programem objął Prezes Stowarzyszenia Polskich Producentów Maszyn i Urządzeń dla Rolnictwa Pan Janusz Borkowski. O dlaszych działaniach będziemy informować na bieżąco.


POWIĄZANE

Wałek przekaźnika mocy rurowy, znany również jako wałek odbioru mocy (WOM), to k...

Case IH jest amerykańskim producentem maszyn rolniczych. To jedna z największych...

Najnowsza edycja badania „Leasing Index” zrealizowanego przez Santander Leasing ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę