aaa_TSW_2023
CTR_2023

Husqvarna Automower® obchodzi swoje 20 urodziny!

6 maja 2015
Niech w Twoim ogrodzie zagości wygoda, cisza i nowoczesność
W 1995 roku firma Husqvarna stworzyła pierwszą zautomatyzowaną kosiarkę na świecie. Zastosowanie nowoczesnej technologii oraz lata doświadczenia pozwoliły na zaprojektowanie maszyn, które są wydajne, ciche i przyjazne środowisku. Rodzina kosiarek Automower® to w pełni zautomatyzowane roboty koszące. Potrafią wykonać cała pracę związaną z koszeniem, dzięki czemu ogród pozostanie miejscem wypoczynku i relaksu

 do„Kosiarki Automower® przeznaczone są trawników małych i
dużych. Zautomatyzowane kosiarki poradzą sobie z różnym ukształtowaniem terenu i warunkami pogodowymi - są w stanie pracować podczas deszczu i upałów, a nachylenie zbocza może wynosić nawet 45%. Co więcej, użytkownik sam dostosowuje i reguluje harmonogram koszenia (praca w nocy, w dzień, przez cała dobę itp.)” - informuje Jerzy Banaszczyk, ekspert firmy Husqvarna.

Nowoczesna technologia koszenia
Programowanie urządzenia i ustawianie wysokości koszenia są bardzo proste. Kosiarka Automower® wyposażona jest w ostre ostrza, które zamontowane są na obracającej się tarczy, co zapewnia idealną precyzję cięcia. Za każdy razem koszone są wierzchołki źdźbeł trawy, ścięte drobiny pozostają na niej tworząc doskonały, naturalny nawóz, a użytkownik zwolniony jest z uciążliwego zagrabiania i oczyszczania trawnika. Inteligentna kosiarka Automower® porusza się po ogrodzie ruchem nieregularnym i zmienia swoje trasy przejazdu. Nieregularny sposób koszenia zapobiega powstawianiu nieestetycznych pasów, pozostawiając zachwycający efekt końcowy. Zautomatyzowana kosiarka równo i dokładnie przystrzyże każdy trawnik, nawet ten z przeszkodami (rabaty, krzewy, ławki) i o nieregularnych kształtach.

Cisza i spokój

Rodzina Automower® wyposażona jest w innowacyjne akumulatory, i bezszczotkowe silniki elektryczne, które oczywiście nie emitują szkodliwych spalin, są ciche, a więc przyjazne dla użytkownika i środowiska. Oprócz tego model Automower® Solar Hybrid posiada baterię słoneczną, dzięki której robot koszący jest w stanie podczas dnia pracować dłużej pomiędzy momentami ładowania. Kosiarki te są w pełni zautomatyzowane, kiedy akumulator jest na wyczerpaniu, samoistnie odnajdują stacje ładującą, uzupełniają energię i powracają do pracy. Zautomatyzowane urządzenia firmy Husqvarna są bezpieczne dla użytkowników, posiadają systemy zabezpieczające, które unieruchamiają noże w przypadku uniesienia lub wywrócenia maszyny. Ponadto w razie napotkania przeszkody maszyna zatrzyma się i zmieni kierunek ruchu. Większe modele kosiarek Husqvarna Automower® mogą być wyposażone w Jednostkę Komunikacyjną GPS. Maszyna taka może być zdalnie przeprogramowana, włączona lub wyłączona itp., a jej ruchy można śledzić poprzez wyświetlacz smartfona.
Który model wybrać?
Firma Husqvarna ma w swojej ofercie sześć modeli zautomatyzowanych kosiarek Automower®. Każda z nich jest niezawodna, pogodoodporna, nie emituje spalin i posiada kod PIN i alarm zabezpieczający przed kradzieżą. Jednak, aby wybrać najlepszy model, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim nachylenie powierzchni i wielkość terenu. Na stronie internetowej www.husqvarna.pl znajduje się aplikacja, która po odpowiedzi na wyżej wymienione, kluczowe pytania wybierze dla nas właściwy model.
 
Husqvarna  Automower® Solar Hybrid
Automower® Solar Hybrid to pierwsza na świecie w pełni zautomatyzowana kosiarka, zasilana hybrydowo energią słoneczną. Urządzenie zużywa znacznie mniej energii niż jakakolwiek kosiarka konwencjonalna. Oprócz standardowych akumulatorów i stacji ładującej, kosiarka posiada duże baterie słoneczne. W czasie dnia ogniwa słoneczne sprawiają, że kosiarka pracuje dłużej między kolejnymi doładowaniami. Odpowiednia do trawników o powierzchni do 2 100 metrów kwadratowych, w zależności od ilości światła.

Husqvarna Automower® 330X
Model mogący kosić trawniki o powierzchni do 3 200 m2. Funkcjonuje znakomicie nawet na terenach pochyłych, nierównych i o bardziej złożonym kształcie. Model 330X posiada podświetloną klawiaturę i wyświetlacz. Aby móc poradzić sobie na większych trawnikach o skomplikowanym układzie, kosiarka wyposażo-na jest w bogaty program umożliwiający dotarcie i równe skoszenie każdego fragmentu trawnika.

* * *
Spółka Husqvarna® – to największy światowy producent wysokiej klasy urządzeń mechanicznych takich jak m.in. pilarki, wykaszarki, kosiarki  i traktory ogrodowe przeznaczonych do pielęgnacji terenów zieleni przez cały rok.

POWIĄZANE

Części John Deere to towar niezawodny i niezwykle precyzyjny. Ich zastosowanie g...

Case IH jest amerykańskim producentem maszyn rolniczych. To jedna z największych...

Problemy podczas żniw. Jak rozwiązania dotyczące dostępu do części zamiennych po...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę