aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Laserowy Pilot

26 czerwca 2003

Firma Claas wprowadziła do swoich kombajnów laserowy system nawigacji. Laserowy Pilot, bo tak nazywa się nowe urządzenie, ma usprawnić prace rolników.

Układ automatycznego kierowania laserowy pilot firmy Claas znów podniósł poprzeczkę. Nowoczesny system nawigacji dla kombajnów świetnie sprawdza się zarówno w nocy jak i w dzień. Kombajny Lexion wyposażono w ten układ mogą bardziej usprawnić pracę każdego rolnika.

Laserowy pilot umieszczony jest w niewielkiej skrzynce zamontowanej nad przyrządem żniwnym. Optyka wysyła i zbiera poprzez dwa bezobsługowe czujniki impulsy świetlne odbijane od roślin stojących i ścierniska. Z informacji tych ustala się granicę łanu wzdłuż której kombajn prowadzony jest automatycznie. Odchylenia koryguje laserowy pilot samoczynnie poprzez sterowanie modułowo wychylenia kół tylnej osi.


Laserowy pilot prowadzi kombajn bardzo blisko krawędzi łanu bez odstępu bezpieczeństwa zwykle utrzymywanego przez kierowcę. Wzrasta w ten sposób dokładność pomiaru powierzchni, pomiaru wydajności jednostkowej i mapowania pola.

Światło odbijane od ścierniska przebywa drogę dłuższą niż światło odbijane od stojącego łanu. Z tej różnicy czasu laserowy pilot ustala przebieg krawędzi łanu i samoczynnie tworzy linię orientacyjną służącą jako wzorzec do prowadzenia lewej krawędzi przyrządu żniwnego.


POWIĄZANE

Wałek przekaźnika mocy rurowy, znany również jako wałek odbioru mocy (WOM), to k...

Case IH jest amerykańskim producentem maszyn rolniczych. To jedna z największych...

Najnowsza edycja badania „Leasing Index” zrealizowanego przez Santander Leasing ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę