aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Maszyny do uprawy marchwi i innych warzyw korzeniowych

20 lutego 2003

Firma Weremczuk z Lublina obecna jest na rynku maszyn rolniczych od ponad 20 lat. Specjalizuje się w produkcji maszyn dla warzywnictwa i sadownictwa. W ciągu ostatnich 10 lat rozwinęła w szczególności produkcje maszyn do produkcji marchwi, począwszy od przygotowania gleby poprzez siew i zbiór mechaniczny.

Obecnie marchew i pietruszkę uprawia się głownie na redlinach. Firma Weremczuk poleca dwa rodzaje maszyn do formowania redlin: maszyny z aktywnym wałem MR2, MR4 oraz agregaty uprawowe do redlin z glebogryzarką głębokospulchniającą AUR,

Maszyny MR2, MR4 przeznaczone są do formowania redlin na glebach uprawionych. Uformowane redliny są miękkie w środku, z zachowaniem ubitych powierzchni bocznych. Maszyny MR mogą pracować samodzielnie lub w zestawie z siewnikiem precyzyjnym "ALEX" (również produkowanym przez Firmę Weremczuk) po zagregowaniu za pomocą specjalnej ramy.

Agregaty do formowania redlin AUR przeznaczone są do przygotowania gleby i formowania redlin, podobnie jak maszyny do redlin MR. Specjalnej konstrukcji glebogryzarka zapewnia dodatkowo spulchnienie gleby w środku redlin na głębokości 30 cm, co daje wyjątkowe dobre warunki do wzrostu korzeni.

Agregaty AUR-2 (dwurzędowe) posiadają mechaniczne napędy glebogryzarki i wału formującego redliny (podwójne bardzo wytrzymałe łańcuchy pracujące w kąpieli olejowej). Agregaty AUR-4 (czterorzędowe) posiadają podwójny napęd glebogryzarki (dzielony wał glebogryzarki), również z łańcuchami pracującymi w kąpieli olejowej, wał formujący redliny napędzany jest natomiast hydraulicznie. Agregat 2-rzędowy również można agregować z siewnikiem "ALEX" za pomocą sprzęgu z siłownikiem hydraulicznym.

Siewnik "ALEX" jest siewnikiem precyzyjnym punktowym, z systemem wysiewu na podstawie taśmy perforowanej. Siewniki produkowane są w wersjach od 2 do 12 sekcji. Służą do wysiewu nie tylko marchwi, ale prawie wszystkich warzyw. Najdokładniej (praktycznie 100%) wysiewane są nasiona okrągłe lub otoczkowane, jednak wystarczy żeby nasiona były kalibrowane. Siewnik dostosowany jest zarówno do siewu jednorzędowego jak i dwurzędowego lub trzyrzędowego z każdej sekcji. Nasiona mogą być wysiewane na powierzchni płaskiej i na redlinach.

Najbardziej typowym sposobem siewu marchwi pod zbiór mechaniczny jest siew dwurzędowy z każdej sekcji (odległość 5 lub 7,5 cm). Tak posianą marchew bez problemu można zebrać produkowanym przez firmę Weremczuk kombajnem do zbioru marchwi i innych warzyw korzeniowych "ALINA". Kombajn jest maszyną wielozadaniową, półzawieszoną na ciągniku rolniczym. Zbudowany z ramy stałej, osadzony na kołach jezdnych wyorywacza, zespołu chwytającego, otrząsacza ziemi, modułu obrywającego nać lub ogławiającego marchew; zbiór marchwi odbywa się na przyczepę jadącą obok lub do skrzyniopalet. Kombajn jest maszyną sprawdzoną w warunkach polskich, zdobywając wiele nagród i wyróżnień, m.in. ZŁOTEGO Medalu na targach POLAGRA-FARM 2001, Pucharu Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w konkursie "Maszyna Rolnicza Roku 2001", wyróżnienia Prezesa KRUS za "Maszynę zwiększającą bezpieczeństwo pracy w gospodarstwie rolnym "


POWIĄZANE

Case IH jest amerykańskim producentem maszyn rolniczych. To jedna z największych...

Części John Deere to towar niezawodny i niezwykle precyzyjny. Ich zastosowanie g...

Najnowsza edycja badania „Leasing Index” zrealizowanego przez Santander Leasing ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę