aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Maszyny do uprawy marchwi i innych warzyw korzeniowych

20 lutego 2003

Firma Weremczuk z Lublina obecna jest na rynku maszyn rolniczych od ponad 20 lat. Specjalizuje się w produkcji maszyn dla warzywnictwa i sadownictwa. W ciągu ostatnich 10 lat rozwinęła w szczególności produkcje maszyn do produkcji marchwi, począwszy od przygotowania gleby poprzez siew i zbiór mechaniczny.

Obecnie marchew i pietruszkę uprawia się głownie na redlinach. Firma Weremczuk poleca dwa rodzaje maszyn do formowania redlin: maszyny z aktywnym wałem MR2, MR4 oraz agregaty uprawowe do redlin z glebogryzarką głębokospulchniającą AUR,

Maszyny MR2, MR4 przeznaczone są do formowania redlin na glebach uprawionych. Uformowane redliny są miękkie w środku, z zachowaniem ubitych powierzchni bocznych. Maszyny MR mogą pracować samodzielnie lub w zestawie z siewnikiem precyzyjnym "ALEX" (również produkowanym przez Firmę Weremczuk) po zagregowaniu za pomocą specjalnej ramy.

Agregaty do formowania redlin AUR przeznaczone są do przygotowania gleby i formowania redlin, podobnie jak maszyny do redlin MR. Specjalnej konstrukcji glebogryzarka zapewnia dodatkowo spulchnienie gleby w środku redlin na głębokości 30 cm, co daje wyjątkowe dobre warunki do wzrostu korzeni.

Agregaty AUR-2 (dwurzędowe) posiadają mechaniczne napędy glebogryzarki i wału formującego redliny (podwójne bardzo wytrzymałe łańcuchy pracujące w kąpieli olejowej). Agregaty AUR-4 (czterorzędowe) posiadają podwójny napęd glebogryzarki (dzielony wał glebogryzarki), również z łańcuchami pracującymi w kąpieli olejowej, wał formujący redliny napędzany jest natomiast hydraulicznie. Agregat 2-rzędowy również można agregować z siewnikiem "ALEX" za pomocą sprzęgu z siłownikiem hydraulicznym.

Siewnik "ALEX" jest siewnikiem precyzyjnym punktowym, z systemem wysiewu na podstawie taśmy perforowanej. Siewniki produkowane są w wersjach od 2 do 12 sekcji. Służą do wysiewu nie tylko marchwi, ale prawie wszystkich warzyw. Najdokładniej (praktycznie 100%) wysiewane są nasiona okrągłe lub otoczkowane, jednak wystarczy żeby nasiona były kalibrowane. Siewnik dostosowany jest zarówno do siewu jednorzędowego jak i dwurzędowego lub trzyrzędowego z każdej sekcji. Nasiona mogą być wysiewane na powierzchni płaskiej i na redlinach.

Najbardziej typowym sposobem siewu marchwi pod zbiór mechaniczny jest siew dwurzędowy z każdej sekcji (odległość 5 lub 7,5 cm). Tak posianą marchew bez problemu można zebrać produkowanym przez firmę Weremczuk kombajnem do zbioru marchwi i innych warzyw korzeniowych "ALINA". Kombajn jest maszyną wielozadaniową, półzawieszoną na ciągniku rolniczym. Zbudowany z ramy stałej, osadzony na kołach jezdnych wyorywacza, zespołu chwytającego, otrząsacza ziemi, modułu obrywającego nać lub ogławiającego marchew; zbiór marchwi odbywa się na przyczepę jadącą obok lub do skrzyniopalet. Kombajn jest maszyną sprawdzoną w warunkach polskich, zdobywając wiele nagród i wyróżnień, m.in. ZŁOTEGO Medalu na targach POLAGRA-FARM 2001, Pucharu Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w konkursie "Maszyna Rolnicza Roku 2001", wyróżnienia Prezesa KRUS za "Maszynę zwiększającą bezpieczeństwo pracy w gospodarstwie rolnym "


POWIĄZANE

Wałek przekaźnika mocy rurowy, znany również jako wałek odbioru mocy (WOM), to k...

Case IH jest amerykańskim producentem maszyn rolniczych. To jedna z największych...

Najnowsza edycja badania „Leasing Index” zrealizowanego przez Santander Leasing ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę