aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Najlepszy ciągnik rolniczy na budowę

3 grudnia 2015
Utarło się, że na placu budowy pracują koparki, ładowarki i dźwigi. Ale ciągnik rolniczy? To już widok dość niecodzienny. Jak się okazuje, niestandardowe rozwiązania zaskakują skutecznością. Na ostatnich targach Autostrada w Kielcach udowadniała to firma Asco, Diler marki Kubota.

Firma Asco jest Dilerem od roku 2012, kiedy to przystąpiła do sieci sprzedaży i serwisu maszyn komunalnych. Dwa lata później podpisała umowę dealerską i poszerzyła swoją ofertę o ciągniki rolnicze Kubota. To ciekawa koncepcja rozwoju, która ma racjonalne uzasadnienie. Nasza firma od wielu lat oferuje na polskim rynku sprzęt marki Bobcat, którego odbiorcami są nie tylko firmy komunalne, ale i rolnicy. Tak więc wybór marki Kubota na partnera handlowego był logicznym rozszerzeniem naszej oferty– wyjaśnia Piotr Nakonieczny, Prezes Zarządu Asco Equipment.
Partnerzy godni zaufania
Asco Equipment Sp. z o.o. posiada w swojej ofercie maszyny komunalne a teraz także ciągniki rolnicze Kubota. Oprócz tego  dysponuje sprzętem budowlanym i ogrodniczym produkowanym przez firmy Honda, Belle, Clever Diamond, Dr. Schulze i Kranzle. Firma jest importerem maszyn produkowanych przez koncern Doosan (marki Bobcat, Doosan Portable Power oraz Montabert). Jest także wyłącznym importerem lekkiego sprzętu zagęszczającego firmy Ammann. Jak mówi pan Piotr, doskonała znajomość rynku budowlanego będzie dużym ułatwieniem i atutem w procesie sprzedaży ciągników Kubota. Mają one bowiem ogromny potencjał jako maszyny pomocnicze na placu budowy, z czego wiele osób jeszcze nie zdaje sobie sprawy. – Wybierając markę Kubota, nie bez znaczenia było nasze zaufanie do jakości i walorów technicznych maszyn produkcji japońskiej – zaznacza pan Piotr. Na pytanie, dlaczego w ogóle podjął się współpracy z tą marką wyjaśnia, że przekonał go jasny i konsekwentnie realizowany plan rozwoju sprzedaży. Wiedza ta daje perspektywę rozwoju, bardzo istotną dla firmy Asco Equipment.
Kubota – dobrze znana
Co ważne, w ostatnich miesiącach przedstawiciele firmy dostrzegają silny wzrost rozpoznawalności japońskiego producenta. Obok działań przedstawicieli firmy i  Dilerów, za główny powód pan Piotr podaje… same maszyny. Bronią się bowiem swoją niezawodnością i efektywnością, a to nakręca sprzedaż. – Naszą najpopularniejszą maszyną komunalną jest profesjonalna kosiarka Kubota G23. Jeżeli chodzi zaś o segment ciągników rolniczych, najwięcej zapytań klientów dotyczy modelu L5040 oraz ciągników z serii GX. Teraz firma może w końcu  realizować te zamówienia. Należy zatem spodziewać się, że w tym sezonie pomarańczowe maszyny zobaczymy w otoczeniu żurawi – tych na placu budowy, oczywiście.

 

POWIĄZANE

Wałek przekaźnika mocy rurowy, znany również jako wałek odbioru mocy (WOM), to k...

Case IH jest amerykańskim producentem maszyn rolniczych. To jedna z największych...

Najnowsza edycja badania „Leasing Index” zrealizowanego przez Santander Leasing ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę