aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Nowości marki Case

27 lutego 2015
Na tegorocznej wystawie SIMA w Paryżu marka Case IH prezentowała  dwa główne udoskonalenia swoich systemów rolnictwa precyzyjnego AFS™: nową generację usługi korekcji RTK+ oraz nową funkcję przesyłu plików File Transfer wprowadzoną do systemów telematycznych AFS. "Systemy rolnictwa precyzyjnego Case IH oferują rozwiązania typu "wszystko w jednym", opracowane pod kątem wydajnych, efektywnych i zrównoważonych prac w gospodarstwie rolnym, obszerną gamę technologii zorientowanych na praktykę, które pomagają rolnikom w zarządzaniu gospodarstwami i maszynami skuteczniej niż kiedykolwiek przedtem.Równocześnie nasze narzędzia i technologie stają się coraz wygodniejsze w obsłudze i coraz bardziej przyjazne użytkownikowi", mówi Ulrich Sommer, Product Marketing Manager AFS EMEA. "Te dwie innowacje ewidentnie poprawią precyzję, niezawodność oraz łatwość obsługi, co z pewnością ucieszy rolników w Europie, na Środkowym Wschodzie i w Afryce" - podkreśla.RTK stanowi punkt wyjścia dla maksymalnej precyzji we wszystkich typach gospodarstw rolnych, a marka Case IH aktualnie obsługuje nieustannie rozrastającą się sieć, liczącą sobie już teraz ponad 500 stacji bazowych i to tylko w tym regionie. "Niezależnie od tego, czy wykorzystywana jest do upraw cennych plonów, takich jak warzywa, do nawigacji w polu (CTF), czy po prostu jako narzędzie zapewniające dokładność między przejściami i zwiększające efektywność prac polowych, technologia RTK wyznaczyła nowe standardy w branży. To właśnie jest powodem wprowadzenia na rynek  kolejnej generacji sygnału RTK, zwanego RTK+, w którym "plus" oznacza korzyści dodane do aktualnie stosowanego sygnału RTK. RTK+ jest kompatybilny z większością systemów prowadzenia oferowanych obecnie na rynku, dzięki czemu rozwiązanie to jest dostępne dla dużej grupy klientów marek innych niż Case IH.
RTK+ jest zawsze włączony i błyskawicznie dostępny dla klientów. Podobnie jak w przypadku komunikacji mobilnej, klienci mogą się obecnie przemieszczać z obszaru jednej stacji bazowej do drugiej, korzystając z automatycznego przełączania i płynnie zmieniającego się zasięgu. Przemieszczanie się z terytorium jednej stacji bazowej do drugiej nie wiąże się z koniecznością zmiany jakichkolwiek ustawień na wyświetlaczu przez operatora, gdyż system RTK+ marki Case IH zapewnia płynnie działającą sieć z precyzyjnymi, niezawodnymi i wygodnymi w użyciu sygnałami RTK. Wszystkie stacje bazowe w obrębie lokalnej sieci RTK są podłączone do centralnego serwera marki Case IH. Serwer oblicza konkretny zestaw danych korekcji dla aktualnej lokalizacji, w której pracuje ciągnik lub kombajn przy pomocy różnorodnych metod takich jak CORS, SSR i innych. Dane korekcji są następnie przesyłana za pośrednictwem sieci GSM w wielu różnych formatach, by zapewnić jak najlepszą kompatybilność z dowolnym sprzętem. Gwarantuje to pełną dokładność sygnału RTK niezależnie od odległości do następnej stacji bazowej. Przynosi to ewidentne korzyści pracownikom, kółkom rolniczym korzystającym z maszyn oraz dużym, zorientowanym na wzrost przedsiębiorstwom, zwłaszcza w odniesieniu do koncepcji logistycznych i prac żniwnych" - objaśnia Ulrich Sommer.Inżynierowie Case IH określili RTK+ jako zdalną sieć. "W przypadku awarii jednej ze stacji bazowych najbliższa baza automatycznie przejmuje jej zadania bez uszczerbku dla dokładności. Dzięki temu rolnicy uprawiający ziemię, producenci warzyw i plonów specjalnych, hodowcy inwentarza żywego i posiadacze pastwisk, jak również pracownicy i spółdzielnie używające maszyn obsługujących sygnały RTK+ mają zapewnioną w 100% bezawaryjną pracę" - tłumaczy Sommer.

Nowa technologia RTK+ opracowana przez Case IH w roku 2014 została dokładnie przetestowana na rynkach o kluczowym znaczeniu: W udanym teście pilotażowym udział wzięło 200 klientów, korzystających łącznie z 95 stacji bazowych rozmieszczonych na terenie Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, krajów Beneluksu, Austrii, Niemiec, Danii i Bułgarii.Technologia RTK+ dostępna będzie dla klientów z tych krajów w roku 2015.

Nowy system telematyczny AFS AFS Connect™  Case IH, z powodzeniem wprowadzony na rynek w drugim kwartale roku 2014, wykorzystuje systemy globalnego pozycjonowania oraz technologię komunikacji mobilnej, by otrzymywać informacje o lokalizacji maszyny i jej aktualnej pracy. W przypadku zaawansowanego poziomu usług AFS Connect istnieje możliwość monitorowania od 40 do 80 parametrów maszyny (w zależności od modelu ciągnika lub kombajnu). Dane te, znajdujące się na portalu internetowym AFS Connect, są aktualizowane raz na minutę, a dostęp do nich jest możliwy za pośrednictwem komputera lub urządzeń mobilnych. W obrębie systemu AFS 700 istnieje możliwość wyświetlania o wiele większej ilości danych, takich jak granice pola, linie prowadzenia czy data wykonania pracy - by wymienić choćby kilka z nich. W celu zaktualizowania oprogramowania do zarządzania gospodarstwem o te informacje do tej pory nadal konieczne było zaimportowanie danych z wyświetlacza za pomocą napędu USB. W przypadku posiadania w gospodarstwie rolnym lub flocie wielu maszyn proces ten może się okazać dość czasochłonny – i tu wchodzi do gry nowa funkcja przesyłu plików: Zawartość napędu USB można pobrać z maszyn za pośrednictwem portalu AFS Connect, a następnie bezpośrednio zaimportować ją do programu zarządzania gospodarstwem rolnym. Funkcja przesyłu plików Transfer File eliminuje konieczność wyjmowania napędów USB z maszyn oraz ich ponownego umieszczania w wyświetlaczu po zaimportowaniu danych. Funkcja przesyłu plików w obrębie systemu AFS Connect zapewnia przejrzysty przegląd zestawów danych dotyczących rolnictwa precyzyjnego pochodzących z całej floty maszyn.

Nowa funkcja przesyłu plików File transfer dostępna w systemach telematycznych AFS Connect marki Case IH pozwala kierownictwu gospodarstw być zawsze na bieżąco z wszystkimi kluczowymi danymi. Nowa funkcja File Transfer dostępna będzie jako opcjonalny pakiet serwisowy dla zaawansowanego poziomu usługi AFS Connect począwszy od drugiego kwartału roku 2015.

Nowe kluczowe funkcje:
"Usługa korekcji RTK+
# Kompatybilna z większością systemów prowadzenia dostępnych obecnie na rynku;
# Płynnie pracujące systemy, niewymagające powtórnego logowania podczas przechodzenia pomiędzy różnymi stacjami bazowymi;
# Nieprzerwany zasięg, gdyż potencjalna utrata sygnału jest kompensowana przez najbliższą stację bazową;
# Maksymalna dokładność sygnału RTK w całej sieci RTK+, niezależnie od odległości od stacji bazowej.

System telematyczny AFS Connect z funkcją File Sync
# Nowa, bezprzewodowa funkcja przesyłu plików File Transfer pozwala zaoszczędzić czas i eliminuje potrzebę przenoszenia danych za pomocą napędu USB;
# Błyskawiczna wymiana danych pomiędzy biurem gospodarstwa a maszynami w polu czy w drodze.


POWIĄZANE

Wałek przekaźnika mocy rurowy, znany również jako wałek odbioru mocy (WOM), to k...

Case IH jest amerykańskim producentem maszyn rolniczych. To jedna z największych...

Najnowsza edycja badania „Leasing Index” zrealizowanego przez Santander Leasing ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę