aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Opryskiwacze z certyfikatem jakości

3 kwietnia 2007
Opryskiwacze produkowane w fabryce John Deere w Horst w Holandii należa obecnie do najnowoczęsniejszych tego typu maszyna na świecie  o czym  świadczą chociażby przyznane w tym roku złote medale targów Sima. - Oddział marketingu monitoruje potrzeby klienta, sposoby oprysku, osiągnięcia techniki i (przyszłe) zmiany w przepisach prawnych. Współpraca z dużą siecią grup rolników, dostawców środków ochrony roślin, uniwersytetów i instytutów badawczych w całej Europie, jak również aktywny współudział w komitetach standardówCEN i ISO stanowią gwarancję, że opryskiwacze John Deere spełniają, a nawet przewyższają najbardziej wymagające standardy i potrzeby klientów.

Projektowanie i badanie produktu jest wykonywane przez grupę wysoko wykwalifikowanych i doświadczonych inżynierów przy użyciu zaawansowanych technologii projektowania i analizy, takich jak analiza elementów skończonych - najnowocześniejsza technologia pozwalająca na bardzo precyzyjne pomiary, umożliwiające zmniejszenie naprężeń w celu uzyskania maksymalnej mocy i wytrzymałości. Jest to fakt zakulisowy, ale przyczyniający się do zwiększenia trwałości maszyn i dokładności oprysku– mówi Jorgen AudenaertManager Factory Marketing, Sprayers.
Obecnie w fabryce w Horst opracowywane i produkowane są kompletne serie takich opryskiwaczy jak sadownicze serii 300, zawieszane serii 400A- i 500 oraz przyczepiane serii 700-, 800SE i 800 Premium .

Prace związane z produkcją części o podwyższonej wartości, takie jak np. spawanie belek polowych jest wykonywane na miejscu, w fabryce, dzięki czemu zapewniona jest ich jakość i elastyczność przy dostawie maszyn wykonywanych według specyfikacji klientów oraz zapewnia to krótki czas dostawy.Wszystkie stalowe części i zmontowane podzespoły są zabezpieczone za pomocą dwuskładnikowego podkładu epoksydowego, aby zapewnić doskonałe przyleganie wierzchnich warstw farby, które są nakładane elektrostatycznie (w przypadku dużych części i zmontowanych podzespołów) lub proszkowo.

Metoda nakładania elektrostatycznego zapewnia bardzo wyrównaną grubość warstwy farby (40 – 45 mikronów), nawet na częściach o skomplikowanym kształcie. Obydwie metody malowania zapewniają całkowite pokrycie i wytrzymałą powłokę kompletnych podzespołów.
Ponadto materiał, z którego wykonano wszystkie złączki opryskiwacza, to stal nierdzewna (lub w przypadku tych paru części, których nie można wykonać ze stali nierdzewnej, stosowana jest specjalna powłoka), co zabezpiecza opryskiwacz przed agresywnym oddziaływaniem środków ochrony roślin. Trudno znaleźć taki standard jakości w innym opryskiwaczu.

Modułowa konstrukcja opryskiwaczy przyczepianych umożliwia produkcję maszyn na zamówienie dla każdego indywidualnego klienta. Do produkcji opryskiwaczy uruchomiono nowoczesną linię montażową z 10 stanowiskami.  Linia produkcyjna została przystosowana do jednoczesnej produkcji opryskiwaczy zarówno przyczepianych, jak i zawieszanych, co zapewnia większą elastyczność. Jak podkreśla Jorgen Audenaert każdy opryskiwacz zostaje w pełni przetestowany przy użyciu wody i sterowanego komputerowo stołu pomiarowego przed opuszczeniem fabryki. Zakres testów przeprowadzanych w fabryce John Deere wykracza ponad wszystkie europejskie normy bezpieczeństwa i ochrony środowiska. Dzięki temu opryskiwacze charakteryzuje niezrównana dokładność, bezpieczeństwo i jakość.

Po przejściu tego testu opryskiwacz dostaje automatycznie certyfikat na dwa lata dla krajów, gdzie jest on już obowiązkowy, np. w Niemczech, Holandii, Belgii, Danii i Finlandii. Opryskiwacz jest dostarczany z certyfikatem i sprawozdaniemz testu. Fabryka John Deere w Horst jest jedyną fabryką opryskiwaczy w Europie, która posiada certyfikat jako oficjalna stacja badawcza dla Holandii (SKL), Niemiec (BBA) i Wielkiej Brytanii (NSTS).
     
     

POWIĄZANE

Wałek przekaźnika mocy rurowy, znany również jako wałek odbioru mocy (WOM), to k...

Case IH jest amerykańskim producentem maszyn rolniczych. To jedna z największych...

Najnowsza edycja badania „Leasing Index” zrealizowanego przez Santander Leasing ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę