Opryskiwacze z certyfikatem jakości

3 kwietnia 2007
Opryskiwacze produkowane w fabryce John Deere w Horst w Holandii należa obecnie do najnowoczęsniejszych tego typu maszyna na świecie  o czym  świadczą chociażby przyznane w tym roku złote medale targów Sima. - Oddział marketingu monitoruje potrzeby klienta, sposoby oprysku, osiągnięcia techniki i (przyszłe) zmiany w przepisach prawnych. Współpraca z dużą siecią grup rolników, dostawców środków ochrony roślin, uniwersytetów i instytutów badawczych w całej Europie, jak również aktywny współudział w komitetach standardówCEN i ISO stanowią gwarancję, że opryskiwacze John Deere spełniają, a nawet przewyższają najbardziej wymagające standardy i potrzeby klientów.

Projektowanie i badanie produktu jest wykonywane przez grupę wysoko wykwalifikowanych i doświadczonych inżynierów przy użyciu zaawansowanych technologii projektowania i analizy, takich jak analiza elementów skończonych - najnowocześniejsza technologia pozwalająca na bardzo precyzyjne pomiary, umożliwiające zmniejszenie naprężeń w celu uzyskania maksymalnej mocy i wytrzymałości. Jest to fakt zakulisowy, ale przyczyniający się do zwiększenia trwałości maszyn i dokładności oprysku– mówi Jorgen AudenaertManager Factory Marketing, Sprayers.
Obecnie w fabryce w Horst opracowywane i produkowane są kompletne serie takich opryskiwaczy jak sadownicze serii 300, zawieszane serii 400A- i 500 oraz przyczepiane serii 700-, 800SE i 800 Premium .

Prace związane z produkcją części o podwyższonej wartości, takie jak np. spawanie belek polowych jest wykonywane na miejscu, w fabryce, dzięki czemu zapewniona jest ich jakość i elastyczność przy dostawie maszyn wykonywanych według specyfikacji klientów oraz zapewnia to krótki czas dostawy.Wszystkie stalowe części i zmontowane podzespoły są zabezpieczone za pomocą dwuskładnikowego podkładu epoksydowego, aby zapewnić doskonałe przyleganie wierzchnich warstw farby, które są nakładane elektrostatycznie (w przypadku dużych części i zmontowanych podzespołów) lub proszkowo.

Metoda nakładania elektrostatycznego zapewnia bardzo wyrównaną grubość warstwy farby (40 – 45 mikronów), nawet na częściach o skomplikowanym kształcie. Obydwie metody malowania zapewniają całkowite pokrycie i wytrzymałą powłokę kompletnych podzespołów.
Ponadto materiał, z którego wykonano wszystkie złączki opryskiwacza, to stal nierdzewna (lub w przypadku tych paru części, których nie można wykonać ze stali nierdzewnej, stosowana jest specjalna powłoka), co zabezpiecza opryskiwacz przed agresywnym oddziaływaniem środków ochrony roślin. Trudno znaleźć taki standard jakości w innym opryskiwaczu.

Modułowa konstrukcja opryskiwaczy przyczepianych umożliwia produkcję maszyn na zamówienie dla każdego indywidualnego klienta. Do produkcji opryskiwaczy uruchomiono nowoczesną linię montażową z 10 stanowiskami.  Linia produkcyjna została przystosowana do jednoczesnej produkcji opryskiwaczy zarówno przyczepianych, jak i zawieszanych, co zapewnia większą elastyczność. Jak podkreśla Jorgen Audenaert każdy opryskiwacz zostaje w pełni przetestowany przy użyciu wody i sterowanego komputerowo stołu pomiarowego przed opuszczeniem fabryki. Zakres testów przeprowadzanych w fabryce John Deere wykracza ponad wszystkie europejskie normy bezpieczeństwa i ochrony środowiska. Dzięki temu opryskiwacze charakteryzuje niezrównana dokładność, bezpieczeństwo i jakość.

Po przejściu tego testu opryskiwacz dostaje automatycznie certyfikat na dwa lata dla krajów, gdzie jest on już obowiązkowy, np. w Niemczech, Holandii, Belgii, Danii i Finlandii. Opryskiwacz jest dostarczany z certyfikatem i sprawozdaniemz testu. Fabryka John Deere w Horst jest jedyną fabryką opryskiwaczy w Europie, która posiada certyfikat jako oficjalna stacja badawcza dla Holandii (SKL), Niemiec (BBA) i Wielkiej Brytanii (NSTS).
     
     

POWIĄZANE

Ciągnik John Deere 6250R wyposażony w zgrabiarkę czterokaruzelową Kuhn Gyrorake ...

Continental, firma technologiczna i producent opon, kontynuuje rozwój działalnoś...

Benzyna alkilatowa może zrewolucjonizować sposób zasilania małych maszyn, takich...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę